מה זה כבלים אופטיים

כבלים אופטיים הם סוג הכבלים הנפוץ ביותר בעולם. הם משמשים להעברת אותות נתונים, אודיו ווידאו למרחקים ארוכים.

איך בנויים כבלים אופטיים

כבלים אופטיים מורכבים מליבה עם שכבת בידוד סביבה. הליבה מוקפת אז בשכבת פלסטיק או מתכת המצופה בחומר דיאלקטרי. החומר הדיאלקטרי מסייע להפחית את כמות האור שדולפת החוצה מהכבל ומונע הפרעות מאותות אחרים.

כבלים אופטיים הם סוג של כבלים סיבים אופטיים המשמשים להעברת אותות אור כמידע, והמאפיינים שלהם שונים לעומת כבלים קואקסיאלים. הכבלים האופטיים משמשים בדרך כלל ברשתות מחשבים ומערכות תקשורת. הם עשויים בדרך כלל מזכוכית או פלסטיק, אך הם יכולים להיות עשויים גם מחומרים אחרים. יש להם ליבה המוקפת בשכבת בידוד, אשר לאחר מכן מוקפת בשכבה מוליכה. השכבה המוליכה עשויה להיות חוט נחושת חשוף, או שהיא עשויה להיות מכוסה בשכבה דקה של תחמוצת בדיל (SnO2).

פתרון למרחקים ארוכים 

כדאי לדעת – כבלים אופטיים משמשים לעתים קרובות למרחקים ארוכים ולרוחבי פס גבוהים מכיוון שהם משדרים אותות אור ללא הפרעות מרעש חשמלי או דיבור צולב בין החוטים. אותות אור אלו יכולים לעבור דרך אוויר, מים ואפילו חפצים מוצקים כמו קירות ורצפות ללא פגיעה באיכות.

כבלים אופטיים נראים כמו סיבים דקים וגמישים המעבירים אור בצורה של פולסים. הם משמשים בדרך כלל ברשתות סיבים אופטיות להעברת אותות למרחקים ארוכים בהרבה מכפי שהיה אפשרי פעם. 

מטרות הכבלים האופטיים

ידוע כי כבלים אופטיים יכולים לשמש למגוון מטרות, כולל רשתות וטלקומוניקציה. הם יכולים לשמש גם להעברת נתונים בין מחשבים והתקנים אחרים. משמשים בדרך כלל להעברת נתונים ממכשיר אחד לאחר על ידי נשיאת אותות אור. ניתן למצוא כבלים אופטיים באתר ג ברס בצורה של כבל סיבים אופטיים וכבל זוג מעוות. למרות שכבלים אופטיים עשויים מנחושת וזכוכית, כבלים מסוימים עשויים להכיל גם פלסטיק או כסף. הנחושת משמשת להעברת אותות האור, בעוד שהזכוכית משמשת כציפוי מגן.

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
המדריך המלא שלך להשכרת שטחי משרד להרצאות ואירועים אחרים
השכרת שטחי משרד להרצאות, סמינרים או כל אירוע אחר כרוכה יותר מסתם מציאת חדר ריק. זהו תהליך שדורש...
קרא עוד »
אפר 23, 2024
מיגונית
המציאות של היום היא שיש להיות עם עין אחת פתוחה, יש להיות ערוכים בכול עת למתקפה, ועל כן גם אם אין לחיות...
קרא עוד »
אוק 16, 2018
פינוי דירה של אגרן כפייתי
אגרנים כפייתיים אלו אנשים שמתקשים לעמוד בפיתוי של חפץ שמונח ברחוב מבלי להכניסו לכיוון הדירה, אלו...
קרא עוד »
יול 05, 2017