אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

מאגרי תמונות

כיצד להשתמש מאגרי תמונות לשימוש מסחרי 

הקדמה לבלוג: אנשים רבים מכירים את המונח "מלאי תמונות" אך לא יודעים איך זה עובד או מה זה כרוך. בצורתו הבסיסית ביותר, מלאי תמונות הוא פשוט אוסף של תמונות שניתן לרכוש לשימוש מסחרי. תמונות אלו נלקחות לרוב על ידי צלמים מקצועיים ולאחר מכן נמכרות לעסקים הזקוקים להן עבור חומרי השיווק או פרסום בגוגל שלהם. 

יש כמה דברים שכדאי לזכור אם אתה חושב להשתמש במבחר מאגרי תמונות עבור העסק שלך. ראשית, תצטרך לוודא שהתמונות שאתה רוכש אכן זמינות לשימוש מסחרי. חלק מאתרי התמונות מוכרים רק תמונות לשימוש אישי, אז הקפידו לקרוא את האותיות הקטנות לפני ביצוע הרכישה. שנית, תצטרך להחליט איזה סוג רישיון אתה צריך כדי להשתמש בתמונות. רישיונות ללא תמלוגים הם בדרך כלל האפשרות הטובה ביותר לעסקים, מכיוון שהם מאפשרים לך להשתמש בתמונות כמה פעמים שתרצה מבלי לשלם עמלות נוספות. לבסוף, הקפידו לתת קרדיט לצלם במידת האפשר. רוב אתרי מלאי התמונות דורשים שתכלול מסגרת אשראי בכל פעם שאתה משתמש באחת מהתמונות שלהם, אז הקפד לעקוב אחר ההנחיות שלהם. 

איפה למצוא מאגרי תמונות

ישנם מספר מקומות שונים שאתה יכול ללכת כדי למצוא מלאי תמונות עבור העסק שלך. אפשרות אחת היא לרכוש תמונות מסוכנות צילום מסורתית כמו Getty Images או Shutterstock. לסוכנויות האלה יש אוספים עצומים של תמונות המכסות כמעט כל נושא שאפשר להעלות על הדעת, כך שבטוח תמצא משהו שמתאים לצרכים שלך. עם זאת, סוכנויות מניות מסורתיות יכולות להיות די יקרות, כך שהן עשויות להיות לא האפשרות הטובה ביותר אם אתה בתקציב מצומצם. 

אפשרות נוספת היא לרכוש תמונות מסוכנות microstock כמו iStockphoto או Fotolia. סוכנויות מיקרוסטוק בדרך כלל מוכרות תמונות בהרבה פחות מאשר סוכנויות מסורתיות, מה שהופך אותן לאופציה משתלמת יותר לעסקים בתקציב מצומצם. עם זאת, מכיוון שלסוכנויות microstock יש אוספים קטנים בהרבה של תמונות מאשר סוכנויות מסורתיות, ייתכן שיהיה לך קשה יותר למצוא את התמונה המושלמת לצרכים שלך. 

 

Share this post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email