פרשת קרח בלימוד הזוהר – בריאה חדשה

סוד 'האדמה פוצה את פיה' בפרשת השבוע בפנימיות תורתנו הקדושה

בפרשת "קרח" כתוב, שנבראה בריאה חדשה כאשר אדמה פצתה פיה ונבלעו קרח דתן ואבירם. וכידוע אין בריאה אלא יצירה יש מאין, כלומר הקב"ה בורא את מה שאין אצלו כביכול, דהיינו רצון לקבל, כי הוא ית' כולו להשפיע. על כן בליעת דתן ואבירם נעשה בעקבות רצון לקבל הגדול שלהם, שהתגלה כאשר הם מרדו בהקב"ה ובמשה, וכנגד רצון הזה על פי כלל מדה כנגד מדה נברא חסרון אדיר באדמה, שהיא שורש של רצון לקבל כי ממנו נוצרה כל החיות שבארץ, דהיינו דומם, צומח, חי מדבר. כלומר הבריאה חדשה נבראה קודם אצל המורדים וכתגובה לזה נעשה חסרון אדיר באדמה, דהיינו בשורש.

עניין המרגלים והרצון לקבל בתורת אשלג

ועל זה התכוונו מרגלים כאשר הוציאו דבה על ארץ ישראל ואמרו שהיא אוכלת את יושביה, זאת אמרת הם הבינו שיושבי הארץ בעלי רצון לקבל הגדול ביותר וזוהי סגולה של ארץ ישראל, אמנם יושביה של הארץ חייבים להפוך את הרצון הזה לרצון להשפיע ואם אינם יכולים לעשות זאת ארץ תוכל אותם כמו שהיא אכלה את קרח. לכן נסמכו הפרשיות של דיבה על ארץ ישראל ובליעת המורדים במשה ובהשם יתברך. עוד על תורת בעל הסולם באתר סולם יהודה.

הזוהר הקדוש על סודו של מטה אהרון

וכתשובה לזה הקב"ה אמר למשה לקחת מטות של נשיאי השבטים ולהניח באהל מועד, מפני שגם מטה הוא סמל של רצון לקבל, כי אדם נשען עליו ותלוי בו בעולם הזה, כמו שכתבתי לגבי מטה של אהרן, שנהפך לתנין, שהוא יצור שמהותו רק לקבל, מכאן בא הלשון, דהיינו תנין, מפני שתמיד מבקש "תן". והנה מטה של לוי אחד מכולם פרח בנס וזהו היה סימן לשבטים שבזכות עבודת כהנים ולויים בבית המקדש יהפוך רצון לקבל לרצון להשפיע. על הרצון לקבל והרצון להשפיע תוכלו ללמוד כאן, אמנם זה נעשה בג' שלבים, כמו שכתוב: "ויצא פרח ויצץ ציץ ויגמל שקדים". ואלה ג' שלבים כנגד ישראל, לויים וכהנים, כלומר בזכות  עבודת כהנים ולויים נעשה תיקון עבור כל ישראל, ובשכר זה ישראל זוכים לרשת את הארץ ולחיות בה בשלום, יהי רצון שיבנה בית המקדש במהרה בימינו, אמן.

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ארונות הזזה – ניצול מרבי של חלל החדר
באמצעות רכישה של ארונות הזזה ושילובם בביתכם תוכלו לראות כי יהיה ניתן לנצל את חלל החדשים בצורה הטובה...
קרא עוד »
יול 18, 2021
מייצגים לאירועים – הופכים את האירוע למיוחד
למיצגי אמנות באירועים יש את היכולת הייחודית לרתק את הקהל, לעורר רגשות ולהשאיר רושם מתמשך. במאמר זה...
קרא עוד »
אוג 29, 2023
כך בוחרים מקום טוב לחתונה
להתחתן זה מסוג אותם הדברים שאנחנו חושבים עליהם הרבה, הם תופסים מקום חשוב בחיינו אך בסופו של דבר מדובר...
קרא עוד »
יונ 01, 2017