בדק בית לפני מסירה

בדק בית עוזר לכם לקבל החלטה מושכלת יותר לגבי הבית שאתה שוקל לקנות. בודק בית יכול לזהות בעיות פוטנציאליות, בנוסף לתת לכם מושג טוב יותר לגבי התחזוקה השוטפת שהנכס ידרוש. כשאתם קונים בית, בדק בית יסודי יכול לחסוך לכם אלפי שקלים בתיקונים לא צפויים – או מקניית חתול בשק. בדק בית הוא הערכה ויזואלית של המבנה הפיזי והמערכות הפנימיות של הבית. עורך בדק בית לפני מסירה של הדוח המפורט יבדוק שמכשירי החשמל העיקריים תקינים, יבדוק את מערכת החימום והמיזוג, יבחן את מערכות האינסטלציה והחשמל ואף עשוי להסתובב במחסן ובחצר. המטרה של בדק בית היא לגלות בעיות בבית עצמו. בודקים לא יגידו לכם אם אתה מקבלים עסקה טובה על הבית או יציעו חוות דעת על מחיר המכירה, מאחר וביצוע עבודתם היא אובייקטיבית ורק לגבי מצבו של הנכס. 

מתי כדי לבצע בדק בית?

בדק הבית מתרחש לאחר שהמוכר קיבל את הצעתכם אך לפני קניית הבית. כדי לספק מספיק זמן לבדיקות נוספות או למשא ומתן עם המוכר, תרצו לקבוע בדיקת בית בהקדם האפשרי. כדאי לאפשר לפחות שבעה עד 10 ימים בתהליך רכישת הבית כדי לטפל בבדיקה. כקונה, עליכם לדאוג לשכור את שירותיה של חברת בדק בית אמינה. גם אם המוכר מציע לחלוק את דו"ח בדק הבית שלו או טוען שהבית נבדק מראש, תרצו לארגן בדיקה משלכם כדי שתוכלו לבדוק את הנכס בעצמכם ולהיות בטוחים כי אתם מקבלים דוח אמין. 

כיצד לבחור שירותי בדק בית אמינים?

חפשו המלצות מחברים ועמיתים, חפשו במאגרי מידע של איגודים מקצועיים, או חפשו המלצות ברשת, אך תמיד תהיו זהירים לגבי ההמלצות שאתם מקבלים או קוראים, ונסו להבין האם הן משקפות את האמת. שיטה מומלצת היא לראיין בודקי בית פוטנציאליים לגבי הניסיון, ההכשרה ותחומי ההתמחות שלהם. לדוגמה, אם אתם שוקלים לקנות מתקן או בית ישן יותר, תרצו לפנות לבודק שיש לו ידע על בתים היסטוריים. בקשו אסמכתאות מלקוחות קודמים, במיוחד מבעלי בתים ששהו בבתיהם לפחות שישה חודשים. זה יעזור לכם לקבוע אם צצו בעיות כלשהן שלא דווחו בבדיקות שלהם. אתם יכולים גם לבקש דוגמאות של דוחות קודמים ולציין אם הם פשוט רשימות ביקורת שהושלמו או ביקורות מקיפות. כך תדעו אם אתם משלם עבור דוח מהיר או מידע מפורט. כמו כן, בניגוד להרבה עלויות המשולמות לאנשי מקצוע לאחר סגירת העסקה, אתם בדרך כלל משלמים לבודק הבית בזמן מתן השירות. תחשבו על זה כך: אם בודק הבית צריך לחכות עד לסגירה כדי לקבל תשלום, יהיה לו תמריץ לוודא שהעסקה תעבור בצורה חלקה. אדם חסר מצפון עלול לדווח בחסר על בעיות שעלולות להפריע למכירה.

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
משחק נסיך ונסיכה – אתגרים ב-4 דרגות קושי
המשחק נסיך ונסיכה זהו משחק חידות מאתגר במיוחד שיגרום לילדים שלכם להפעיל את המוח ולעשות שימוש ברמזים...
קרא עוד »
ספט 21, 2021
חברת איטום – כך תבחרו נכון
אין דבר גרוע יותר מאשר לשבת בדירה שלכם שזה עתה רכשתם ולראות שיש לכם נזילה מהגג. לפעמים זה מתחיל בצורה...
קרא עוד »
ספט 20, 2017
כל הסיבות להזמין נגן גיטרה לאירועים
תכנון אירוע גובל בדאגה ללא מעט פרטים הנוגעים למהות האירוע עצמו ולכל ההכנות מסביב לו. מתוקף העובדה שכל...
קרא עוד »
ספט 25, 2017