סידורים לעילוי נשמת – מה זה וכיצד זה ישרת אותנו?

כשאדם יקר לליבנו הולך לעולמו, אנחנו מחפשים דרכים שונות כיצד להנציח את זכרו וכיצד לפעול למען עילוי נשמתו. זה יכול להיות בן משפחה, חבר קרוב, איש שאנחנו מוקירים את מפעל חייו ואת זכרו. 

הרבה פעמים הפעולות שאנחנו נבצע הן כלליות באופן יחסי, פעולות כגון, בניית אנדרטה לזכרו, עריכת אירוע מיוחד ועוד. אך אנחנו יכולים גם לייצר דברים שהם הרבה יותר קרובים לליבנו או לליבו, דברים שיישארו בזיכרון אך גם באופן ממשי, הן אצלנו והן אצל אחרים, וכן יש להם הקשר דתי. כך נוהגים לעשות גם אנשים שהם קרובים מאוד לדת וגם כאלה שלא. 

אחת הדרכים לעילוי נשמתו של אדם אשר הסתלק מן העולם, הם באמצעות סידורים לעילוי נשמת האדם. מדובר על סידור תפילה אשר אפשר להקדיש אותו לאדם מסוים שהלך לעולמו. כך נהוג לעשות היום בלא מעט מקומות, עבור כל אדם שאנחנו רוצים להקדיש לו סידור, בין אם זה לשימוש עצמי שלנו ובין אם זה עבור בני משפחה וחברים. 

איך עושים את זה?

כל מה שצריך לעשות זה להיכנס לאתר תפילה לדוד להזמין סידור מיוחד ולהקדיש אותו לזכרו של המת, כאשר בהקדשה מצויין בפירוש למי הוא מוקדש וכיצד. באופן טבעי, כל סידור מותאם לסוג מסוים של אוכלוסייה, סוג מסוים של קהילה אשר נעזרת בו. 

ניתן למסור את הסידור לקבוצת אנשים מסוימת אך גם אפשר למכור אותה ולהשתמש בכסף שנאסף לצורך תרומה או בשביל לייצר מונומנט נוסף של זיכרון לזכרו את המת. בכל מקרה, אין ספק שסידור לעילוי נשמתו של אדם כזה או אחר, היא דרך מאוד יפה ומכובדת לזכור ולהזכיר, היא דרך מיוחדת לתעד את חייו.

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
נוטריון לרוסית – בואו נדבר על זה
העליה המשמעותית שהיתה בישראל בתחילת שנות ה90 היא אחת מהגדולות שידעה ישראל. העליה הגיעה מרוסיה וזוהי...
קרא עוד »
מרץ 01, 2021
הוצאת אזרחות זרה לכל המשפחה
אחד מן הדברים שנעשו יותר ויותר בולטים ככל שחולף לו הזמן הוא הצורך של הישראלים לחזור דווקא אחורה בזמן...
קרא עוד »
יונ 09, 2018
כמה כסף עולה מחיקת רישום פלילי בבאר שבע?
יש הרבה מאוד אנשים אשר היו צעירים ועשו שטויות שהם מתחרטים עליהם אחר כך כל החיים שלהם. כך אנחנו יכולים...
קרא עוד »
מרץ 11, 2019