שבת חתן בר מצווה – איך עורכים אירוע בצורה יפה

כשילד מגיע לגיל 13, על פי היהדות, כפי שאנחנו יודעים, הוריו חוגגים לו בר מצווה. הם מזמינים בני משפחה וחברים ועורכים לכבודו אירוע גדול ויפה. לעיתים הוא נערך באולם או גן אירועים, יש מקרים בהם הוא נערך בבית או במקומות אחרים שמתאימים לילדים בני 13. 

מעבר למסיבה עצמה, הרי שההורים גם חוגגים לילד בר מצווה במסגרת עלייה לתורה, קרי שבת חתן. מדובר על אירוע אליו מוזמנים בדרך כלל בני המשפחה והחברים הקרובים ביותר. הוא כולל עלייה של הילד לתורה ואז הוא קורא את פרשת השבוע אחרי שהוא לומד אותה היטב בעזרת רב שמכין אותה לקראת האירוע. 

אירוע שבת חתן נערך לרוב בבית כנסת הממוקם קרוב לבית הוריו. לאחר מכן, נערכת ארוחה גדולה לכבוד הילד, בין אם זה במסגרת בית הכנסת ובין אם זה במקום אחר כמו למשל בבית הוריו או בבית סבו וסבתו. ישנם הורים שבוחרים לשכור בית מלון לשם כך. 

כיצד מארגנים שבת חתן

צריך לזכור, שבת חתן בר מצווה הוא אירוע שונה מהמסיבה עצמה. בעוד שלמסיבה מזמינים שירותי קייטרינג, שוכרים תקליטן וצלם, הרי שלאירוע שבת חתן, מאחר והוא נערך ביום שבת לרוב (למרות שבמקרים מסוימים אפשר לערוך אותו גם באמצע השבוע בכותל), הרי שאי אפשר להזמין את כל מה שמדובר, ולכן אי אפשר לשכור את הספקים הנדרשים לשם כך. 

הפתרון הוא להזמין שירות של אוכל מוכן מבעוד מועד, להכין באופן עצמאי את האוכל או לשכור מקום בבית מלון עבור כל האורחים ולערוך שם את האירוע, קבלו מידע על כך באתר אורון חברת תיירות ונופש. כך כולם נמצאים באותו מקום ונהנים מהשירותים שהמקום מציע לכלל האורחים והמוזמנים של האירוע. 

 

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איטום גגות לוויסות הטמפרטורה בבית
בית הוא מקום שבו הטמפרטורה כל הזמן משתנה. אומנם זה מקום שנחשב בתור צל שאליו לא ממש חודרת שמש בצורה...
קרא עוד »
מאי 01, 2018
גריל גז
ישראלים אוהבים לעשות מסיבות צלייה בחוץ בכל הזדמנות שהיא ולא רק ביום העצמאות. מכיוון שרבים מהישראלים...
קרא עוד »
מאי 23, 2016
סובלת מכאבים באיבר הנשי?
כשמדובר על בריאות האשה, יש לשים לב לסימנים שונים שעשויים לסמן לכן שמשהו לא תקין ויש לבדוק אותו בהקדם....
קרא עוד »
אוג 22, 2022