משכנתא הפוכה

משכנתא הפוכה

בואו ללמוד כיצד לשפר את איכות החיים שלכם גם אחרי גיל הפרישה. במאמר זה נספק לכם מידע על הסדר ייחודי בשם "משכנתא הפוכה". מדוע היא נקראת "הפוכה" ומה מבדיל אותה ממשכנתא רגילה? מהם היתרונות שלה עבור הזכאים? מהן אפשרויות המימוש הכלכליים שניתן להגשים באמצעותה? להלן כל מה שאתם צריכים לדעת על ההליך שיחזיר את רמת החיים הגבוהה שלכם למסלול.

ההבדל בין משכנתא הפוכה למשכנתא רגילה

בעוד משכנתא רגילה היא משכנתא בה אתם צריכים לשעבד את הרכוש ואת איכות החיים שלכם בשביל דירה, כאן הדירה היא שמשועבדת לטובת רכוש חדש שתצברו והחזרת איכות החיים שלכם למסלול. כיצד זה עובד? מי זכאי להיות לקוח משכנתא הפוכה?

הדרישה: בית בשווי מעל מיליון שקלים חדשים בבעלות

אם אתם מחזיקים בית שזהו שוויו הכלכלי, אתם יכולים להיות לקוחות של משכנתא הפוכה. אנו מאד ממליצים לשוחח עם הילדים והיורשים השונים ולהסביר להם את משמעות התהליך, מה זה אומר להיות לקוח של משכנתא הפוכה ומה עשוי להיות גורל הבית בסיום האינטראקציה. מיד נסביר לכם כיצד זה בדיוק עובד.

ההלוואה ניתנת בתמורה לשעבוד הבית

משכנתא הפוכה מתבססת כל כולה על הבית שלכם בבעלות. בגדול, זה עובד כמו כל הלוואה אחרת: ישנו גורם אנושי המעניק לכם כספים להתנהלות כלכלית רצויה. ברם, היקף הכספים שניתן להלוות רב, וההחזר יקר. לכן, ניתן להשתמש בבית ככלי החזר ופשוט למסור אותו לחברה לאחר פטירתכם. כמובן שניתן גם להתנהל עם החזר כספי רגיל כמו בכל הלוואה אחרת.

סוגי הלוואות שניתן לממש במשכנתא הפוכה

ניתן לממש הלוואת בלון בה אתם מקבלים כספים בהיקפים גדולים למימוש מטרות כלכליות נרחבות. ניתן להחזירם באמצעות הבית או באמצעות קביעת נקודות בציר הזמן בהן אתם מחזירים את הסכומים שלוויתם כולל ריבית. סוג זה של הלוואה מושך אנשים רבים מגיל הפרישה שצמאים לשימור רמת החיים שלהם כפי שהייתה עד כה ואף להעפיל מכך. סוג הלוואה נוסף שניתן לממש הוא הלוואה בה החזר הריבית קודם. זו הלוואה דומה להלוואת בלון, רק שכאן ניתן לשלם מראש את מרכיב הריבית ובכך להימנע מהסדר משכנתא הפוכה בו היא תהיה יקרה. אפשרות שלישית היא לצרוך הלוואה כמו בבנק, בסכומים מוגבלים ועם לוח סילוקין חודשי להחזר הכספים.

משכנתא הפוכה – כל היתרונות של הלווה

לווים בגיל הפרישה שאין להם כסף ממשכורת יותר יוכלו לקבל מעין סכום שנראה כמו משכורת, "לצבוע" את הכסף למטרות ייעודיות ולממש אותן. כמו כן, הם יכולים ליהנות מהבית ככלי שעבוד במקום להחזיר פיזית את הכסף. כמובן שניתן להגיע גם להחזר פיזי ובכך לשמור את הבית בבעלות שלכם ושל היורשים. היתרון המרכזי, על פי השקפתנו, הוא שבגיל העבודה עבדתם בשביל דירה, וכעת תורה לעבוד בשבילכם.

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כוס של בריאות: 3 סוגי תה שעושים טוב לגוף
תה הוא מקור נהדר לנוגדי חמצון ותרכובות אנטי דלקתיות. הוא שימש במשך מאות שנים כתרופה למחלות שונות, וגם...
קרא עוד »
אוק 12, 2022
חקור את היתרונות הנסתרים של האזנה למוזיקה
כידען ותיק של אומנויות השמיעה, אני נרגש להתעמק באינספור היתרונות של התעמקות בעולם המוזיקה. בואו...
קרא עוד »
מרץ 11, 2024
ארונות אמבטיה
בכל בית יש חדר אמבטיה או יותר, אנו מעוניינים תמיד לעצב את החדר שאמור לנו להיות הכי נוח, הכי אינטימי...
קרא עוד »
דצמ 14, 2017