יועצת התפתחותית – כיצד היא יכולה לעזור לנו?

יועצת התפתחותית

אחד הדברים שהורים רבים חוששים לגביו, בפרט הורים טריים לילד ראשון, הוא שהילד איננו מתפתח בצורה נכונה. הרבה מאוד הורים, בפרט טריים כאמור, לא תמיד מודעים לאופי תהליך ההתפתחות של תינוקות וילדים. הם לא יודעים מה השלבים, מתי כל דבר אמור לקרות ואיך זה אמור לקרות. 

מי שאמורה לעזור בתהליך זה היא יועצת התפתחותית. מדובר באשת מקצוע שיש לה את הידע והכלים, הן בשביל לדעת כיצד תינוקות וילדים אמורים להתפתח, באיזה אופן ועל פי איזה לוח זמנים, וכן היא יודעת כיצד להתמודד או לעזור להורים להתמודד עם סיטואציות בהן תהליך ההתפתחות לא נעשה על פי הספר, כלומר לא נעשה בצורה נכונה. 

חשוב להבהיר, תהליך התפתחות אצל כל ילד הוא שונה, יחד עם זאת, השוני לא אמור להיות משמעותי, אם הוא כזה אזי שישנה בעיה שצריך להתמודד איתה. יועצת התפתחותית יכולה לעזור בכך. 

כיצד בוחרים יועצת התפתחותית

בעיקרון, כל אחד זכאי לקבל טיפול מרופאה או יועצת דרך טיפת חלב בקופת חולים, אך במקרים מסוימים, בוודאי אם מדובר בילדים בוגרים יותר אז צריך ואפשר לפנות אל יועצת התפתחותית באופן פרטי. היא תדע לאבחן את הילד בצורה מקצועית ואחראית, וכן תדע לספק כלים שיכולים לעזור להתמודד עם המצב. 

תהליך זה יתבצע באמצעות שיחות עם הילד, שיחות עם ההורים, מבחנים ובאמצעות צפייה בילד. כך יכולה היועצת להתרשם ממנו ולהבין, האם באמת ישנה בעיה או שמדובר בעניין טבעי לחלוטין. צריך לציין, ייתכן מאוד שהבעיה היא התנהגותית, יכול להיות שהבעיה היא מנטאלית, ייתכן שהיא נובעת מסיבות מולדות וכן מאוד ייתכן שזה נובע מתהליך טבעי שהילד עובר ועם הזמן זה יעבור לו. 

> קראו גם על טיפול בהתמכרות

 

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
טיפול באמצעות כלבים – למי זה יכול לעזור
לא במקרה אומרים שכלבים הם החברים הטובים ביותר של בני האדם. כל מי שיש לו כלב יודע, מהיום הראשון בו הוא...
קרא עוד »
יול 10, 2016
מערכת השקיה בטכנולוגיה חדישה שתחסוך לכם זמן, משאבים וכסף
השקיה יעילה היא חלק חיוני בכל גינה או חווה. עם מערכות השקיה מודרניות, גננים וחקלאים יכולים לחסוך זמן,...
קרא עוד »
מאי 07, 2023
5 יתרונות בארונות הזזה
אם תרצו להפוך את הבית שלכם לכזה שיהיה הרבה יותר מרשים מבחינה עיצובית ובו בזמן גם יספק לכם מענה...
קרא עוד »
מאי 12, 2021