הסדרת מעמד לבן זוג זר – למה זה כל כך מסובך?

הסדרת מעמד לבן זוג זר

ישנם לא מעט בני זוג כאשר האחד מהם הינו זר וחי עם תושב ישראלי או נשוי לו. אלה הם אנשים אשר מעוניינים לגור ביחד בארץ, אולם מדובר בנושא סבוך מאוד, ולכן יש לפנות למשרד עו"ד הבקיא בכל החוקים והתקנות הרלוונטיים לנושא זה.

מדוע כה חשוב לפנות לעו"ד?

רק עו"ד המומחה בתחום זה israeli visa ידע אילו מסמכים יש להגיש למשרד הפנים, המכיר את הנהלים הרלוונטיים שבאמצעותם ניתן להתנהל מולו, עו"ד יהיה מי שיקשר בין שני בני הזוג לבין משרד הפנים הישראלי.

בקשה להסדרת מעמד לבן זוג זר

כשעל הפרק בקשה עבור הסדרת מעמד לבן זוג זר, מדובר בבני זוג נשואים או כאלה המקיימים חיים משותפים ואינם נשואים, באפשרותם לפנות למשרד הפנים בעיר בה הם מתגוררים, כל זאת בכדי להסדיר מעמד של בן זוג זר.

מדוע הנושא כה מסובך?

הנושא הנ"ל אכן סבוך וכרוך בהליכים בירוקרטיים רבים המקשים על בני הזוג. יש להביא מסמכים הן מישראל והן ממדינת המוצא של בן הזוג הזר, להגיש את כלל הבקשות בצורה מאורגנת, זאת בכדי לעמוד בקריטריונים.

באילו מסמכים מדובר?

יש כמה וכמה מסמכים אשר יוגשו למשרד הפנים. למשל: תעודת יושר, תעודת לידה, תעודת רווקות או תעודת נישואין וזאת במקרים בהם בני הזוג אכן התחתנו.

בנוסף יש להגיש ראיות שונות המעידות על הקשר בין השניים. במקרים רבים המסמכים מצריכים חותמת המכונה אפוסטיל, זאת ניתנת במדינות בא נולדו בני הזוג, ואפשר גם להוציא אותם מהשגרירות הישראלית באותה המדינה.

סיוע של עו"ד

מכיוון שההליך הינו סבוך ולא פשוט, יש לפנות לעו"ד מומחה בתחום השגת אשרת כניסה לישראל, אשר מכיר היטב את ההתנהלות מול משרד הפנים, או עד שבן הזוג יקבל מעמד מלא, כמו גם ייצוג בבית המשפט. 

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ניתוק רגשי
ניתוק רגשי עלול להוביל לחרדה, דיכאון, בדידות, דימוי עצמי נמוך ובעיות נפשיות חמורות יותר כמו התמכרות...
קרא עוד »
ינו 09, 2023
טיולים בהודו לדתיים – מעכשיו גם אתם יכולים להנות
כאשר בריטניה השתלטה על הודו באופן סופי היו בברטיניה כחמש עשרה מיליון תושבים לערך ואילו בהודו אשר...
קרא עוד »
ספט 30, 2018
איזה אוכל לחתולים כדאי לקנות לחתול שלי?
חתולים ידועים כחיית מחמד רגישה מאוד ועל כן, יש חשיבות רבה לבחירת המזון המתאים להם ביותר. את המזון יש...
קרא עוד »
אוג 15, 2021