אימצתם כלב חדש? כך תתאימו לו מזון לכלבים

טיפול באמצעות כלבים

מגיע לכם מזל טוב. הוספתם לחייכם הרבה שמחה, כיף ואהבה ללא תנאים. אימוץ כלב הוא צעד מבורך שיעשיר את החיים שלכם, אבל בוודאי יש לכם לא מעט שאלות…. אז ראשית, אנחנו ממליצים בחום להפנות שאלות אלו לוטרינר מקצועי, אבל עד שתגיעו לוטרינר אתם זקוקים למזון לכלבים. עם זה אי אפשר לחכות וצריכים לבחור כמה שיותר מהר. לשם כך הכנו לכם רשימה עם כמה עצות שיעזרו לכם לבחור את מזון הכלבים המתאים ביותר עבור הכלב החדש שלכם.מזון לכלבים בוגרים

אם נכנסתם לאתרי חיות או לחנות חיות בוודאי שמתם לב שהבחירה היא גדולה וההיצע נרחב. אנחנו ננסה לעשות עבורכם קצת סדר.

השלב ההתפתחותי של הכלב – חשוב לשים לב לשלב ההתפתחותי של הכלב ובהתאם לכך ולהתאים עבורו את המזון. יש שלושה שלבים עיקריים: גורים, כלבים בוגרים וכלבים מבוגרים. כל שלב התפתחותי דורש רכיבים שונים. כך למשל, גורי כלבים זקוקים למזון עשיר בויטמינים, חלבונים, מינראלים ואנרגיה (שומן). אבל כלבים בוגרים יותר לא צריכים את אותה כמות אנרגיה (שומן) – מזון לכלבים שמיועד לגורים עלול לגרום להשמנת יתר בכלבים בוגרים. כמו כן, כלבים מבוגרים למשל צריכים רכיבים שיסייעו להם בתהליך העיכול, בעוד כלבים בוגרים או גורים לא זקוקים לרכיבים אלו.

מרכיבי המזון – חשוב שהמזון לכלב יכלול רכיבים מסוימים ובאיכות גבוהה. לצערנו, יש מותגי מזון כלבים שכדי להוזיל את עלות המזון בוחרים ברכיבים שאינם איכותיים או שהרכיבים נמצאים בכמות לא מספיקה. חשוב לא ליפול למלכודת המחיר ולבדוק היטב את הרכיבים של המזון. לדוגמה, יש חברות זולות שמכניסות למזון כלבים שלהן רכיבים לא יקרים אך כאלו שמקשים על פעולת העיכול של הכלב. מזון כזה לא יכול לספק לכלב שלנו את כל הדרוש, ולמרות שהמזון עומד בכל דרישות הסף המינימאליות, הוא אינו מספק די חלבונים, שומנים, פחמימות הדרושים כל כך לבריאות הכלב. מזונות כאלו יגרמו לירידת אנרגיה למשל.

הביטו במרכיבים שמצויינים מאחורי שק המזון. וודאו שרכיבים כמו ביצים, דגים, סיבים ובשר נמצאים בכמויות גדולות יחסית.

מצבו הבריאותי של הכלב – אנחנו מאמצים כלבים בשלבי חיים שונים ובמצבים בריאותיים שונים. אנחנו יכולים לגלות שאימצנו כלב חולה שבועיים לאחר האימוץ או שלקחנו מראש כלב עם בעיות רפואיות. כך או כך, חשוב להתאים את המזון למצבו הרפואי האינדיוודואלי של הכלב. יש היום מזון שמתאים לכלבים הסובלים מהשמנת יתר, לכאלו שסובלים מבעיות לב, לכאלו שסובלים מבעיות פרקים, לכלבות בהריון, לכלבים שסובלים מכשלים בכליות או בלבלב. ניתן להתאים באופן אופטימאלי את המזון למצבו הבריאותי של הכלב, וזה מאוד מומלץ.טיפול באמצעות כלבים

תו תקן של איכות – מזון לכלבים, כמו כל מוצר חשוב אחר בישראל, דורש חותמת איכות ומעין תו תקן. חשוב לחפש את האישור של משרד הבריאות ומשרד החקלאות על גבי אריזות המזון שאתם קונים. ישראל ומדינות נוספות בעולם קבעו חוקים וכללים מינימאליים שיש לעמוד בהם על מנת לשווק את המוצר כמוצר מזון ראוי למאכל כלבים. אם אין על המזון אישור מטעם משרד הבריאות או משרד החקלאות שלנו, חפשו תו תקן אירופאי או אמריקני – שדומים לתקנים המחמירים שלנו כאן בישראל.

החלפת מזון לכלב – כאשר רוכשים מזון לכלב חדש שזה עתה אימצנו חשוב להבין שייתכן ויקח קצת זמן להתאים לכלב את האוכל. לכן, מומלץ מאוד לרכוש בהתחלה "טעימות" או מנות קטנות של אוכל. צריך לבדוק איך הכלב מגיב לכל סוג ולהמתין בסבלנות. צריך לעקוב אחר היציאות שלו, אחר ההתנהגות שלו – כלומר לעקוב אחר רמת האנרגיה, אלרגיות, מצב הפרווה, הקאות או אכילה מרובה של עשב (כך הם מנקים את הקיבה וזה סימן שהאוכל לא מתאים). ולא פחות חשוב מכך, כאשר מחליפים לכלב את האוכל חשוב לעשות כן בהדרגה, להוסיף לאוכל הישן מנות הולכות וגדלות של אוכל חדש כדי לא לזעזע את מערכת העיכול יתר על המידה.

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ניקיון חלונות לפסח – איך לעשות את זה בעצמך?
חלונות מבריקים הם דבר נפלא, אבל מכיוון שהם נמצאים חשופים אל כל סוג של מזג אוויר שמביא לכלוך ואבק רב,...
קרא עוד »
אפר 22, 2019
הסרת קמטים: התשובות שחיפשת
כשמדובר בטיפוח העור, במיוחד הסרת קמטים, שפע המידע הזמין יכול להיות מכריע. עם זאת, ישנם מספר היבטים...
קרא עוד »
ינו 20, 2024
שיפוץ חזיתות מבנים – מה חשוב לדעת?
שיפוץ חזיתות מבנים הינו שירות שמתאים לכל סוג של בניינים בעלי מראה חיצוני מיושן ומוזנח. שיפוץ החזות...
קרא עוד »
דצמ 22, 2015