חשיבות של ממ"ד בתוך הבית

המבנה המוגן הוא כלי העזר היחיד שלנו בעת מקרי חירום. המבנה הינו אטום ובעל קירות עבים ומהווה מגן שלם אשר מעניק ביטחון ורוגע לבני המשפחה בדירה בעת השימוש בו.

מבנה מוגן בדירה

עד שנות השמונים הדבר לא היה כתוב בחוק אך היום כל בית או בניין שנבנה מחויב על פי חוק לעמוד בתקני הבטיחות ולהתקין חדר מוגן, בין אם במבנה ציבורי או מוסדי בדמות מבנה מוגן מוסדי – ממ"מ ובין אם בדירה או בבית הקרקע בדמות מבנה מוגן דירתי – ממ"ד. התקן על פיו חייב המבנה המוגן לעמוד הינו מהמחמירים והבטוחים ביותר בעולם. נוכחות של מבנה מוגן בדירה מאפשר להיות בטוחים ורגועים גם בזמנים קשים ובהתראה קצרה מאוד, דבר שלא היה אפשר לפני עשרות בודדות של שנים.

היתרונות בהגנה הנמצאת בתוך הדירה

היתרון המובהק בהכנסת מבנה מוגן לתוך הדירה הוא שהזמינות היא מיידית. לא נדרש לרוץ במדרגות עד למקלט במרחק רב, הממ"ד נמצא ממש בדירה והוא זמין בכל רגע שחלה סכנה באזור. בנוסף מדובר בהגנה נגישה מאוד, המבנה הינו בדמות חדר לכל דבר, ניתן להפוך אותו לחדר עבודה או שינה והוא נגיש לכל דיירי הבית ויכול להכיל את כולם, גם מבחינת מרחב וגודל החדר ישנם תקנים המחייבים מינימום נפח מסוים, אשר יתאים לדיירים המתגוררים בבית.ממד

שימוש ביתי

חדר שכזה מהווה יתרון עצום בבית שהרי הוא לרוב פחות או יותר בגודל זהה לחדרי שינה אחרים בבית,  הוא יכול להוות חדר שינה ללא התפשרות על שום תנאי. במבנה המוגן בדירה מותקן גם חלון בעל הגנה כפולה וניתן לפתוח אותו ולסגור בכל עת ככה שהשימוש בו כחלון זכוכית אפשרי תמיד. בגלל האטימה הבטיחותית מהווה חדר הממ"ד גם חדר האטום לרעש, כלומר גם למי שמחוץ לחדר לא ישמע את מערכת התופים שהבן שלכם מתאמן ומנגן וגם כשאבא ירצה לעבוד על המחשב בנושא חשוב הוא יוכל להתנתק לכמה זמן משאר הבית ולסגור עצמו בחדר בעל בידוד המאפשר שקט כמעט מוחלט. לכן בגלל המבנה המיוחד של חדר זה, ניתן להשתמש בו להרבה שימושים מגוונים המנצלים את היתרונות של חדר מוגן, אטום ובעל קירות עבים ומבודדים. ניתן להשתמש בו כחדר ילדים, טלוויזיה, או כחדר עבודה ומחשבים על מנת לא לשמוע את ההפרעות בשאר חדרי הבית.

בחירת החברה שתספק לכם ביטחון

כאשר ניגשים לבחור חברה שתבנה עבורכם ממ"ד חשוב לבחור חברה אמינה בעלת סטנדרט גבוה, חברה בעלת וותק בתחום ושמראה מקצועיות. חשוב לשים דגש על אם החברה מקפידה לעמוד בתקן הבנייה הארצי ובהתאם להמלצות פיקוד העורף. לאחר שבחרתם לכם חברת בנייה של מבנים מוגנים דירתיים ואתם מרוצים מהתוצאות כל שנותר הוא ליהנות ממבנה מוגן ובטוח.

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
גירושין לאחר בגידה של הבעל או האישה
בגידה יכולה להיות חוויה רגשית ומאתגרת עבור כל זוג. כאשר אחד מבני הזוג בגד באחר, לעתים קרובות זה יוצר...
קרא עוד »
אפר 08, 2023
איזה ציור מתאים לחדר השינה שלכם?
אם תמיד חלמתם על חדר שינה מפנק ומעוצב, הרי שהגיע הזמן להגשים את החלום! כיום את התמונות הבנליות של...
קרא עוד »
אפר 03, 2019
עורך דין פלילי בצפון – ייצוג משפטי בתיקים פליליים
עורכי דין פליליים הם אנשי מקצוע הנשכרים לייצג את הזכויות והאינטרסים של לקוחותיהם בתיקים פליליים. הם...
קרא עוד »
פבר 14, 2023