ספת בד או ספת עור
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

ספת בד או ספת עור – במה לבחור?

ספה היא רהיט הכרחי לסלון ביתכם ולעתים מניחים אותה גם בחדר המגורים. היא מיועדת לישיבה וגם לאירוח ולעתים ספה אחת אינה מספיקה לדירה גדולה. אפשר להשתמש בה גם בגינה על משטח מרוצף ויש לה תפקיד חיוני במשרדים ובמרפאות בחדרי המתנה חדרי ישיבות ומסדרונות. ספה נוחה מהווה מוקד משיכה ואילו ספה מוזנחת גורמת להרתעה וגם לסיכון בריאותי, כאשר ישיבה עליה פוגעת בעמוד השדרה. לכן כדאי להשקיע בבחירת ספה נוחה שתאריך ימים, במגבלות התקציב שלכם, ולשמור על רמת תחזוקה נאותה. שני הסוגים הנפוצים של ספות הם בד ועור.

> קראו על ניקוי שטיחים אמנותי באתר 5 כווכבים

הבדלים מרכזיים בין ספות בד ועור

ספות עור נחשבות יוקרתיות ןמחירן כמובן גבוה יותר מאשר ספות בד. גם בפרמטר של נוחיות אין ספק שספות העור עדיפות וגם מבחינת עמידות במשך שנים ומראה כללי. בדרך כלל ספות עור יכללו אחוזים מסוימים של עור ולאו דווקא 100 אחוזי. מצד שני, לספות בד יש יתרון מבחינה עיצובית ומגוון האפשרויות של צבעים שונים וקווים על הספה. ישנן ספות מבד רחיץ שקל יחסית לנקות, ואחת השאלות המרכזיות היא כמובן מי אמור לשבת על הספה. אם מדובר בילדים, גדל הסיכוי ללכלוך וכמים בגלל חוסר זהירות מצדם ויש לקחת זאת בחשבון כמובן. כמו כן ניקוי ספות מעור יהיה יקר יותר מאשר ספות בד. 

פנייה לחברה אמינה ומקצועית

ניקוי ספות בסיסי אפשי לביצוע בבית בעזרת מטלית ושואב אבק, אבל אם מסיבה כלשהי הופיעו כתמים גדולים על הספה – כדאי לפנות לחברה המתמחה בתחום, ולא לנסות לפתור את הבעיה בכוחות עצמכם. כמו כן כדאי להיזהר משימוש מחומרים בלתי מתאימים שעלולים להחמיר את מצב הכתם ולא למחוק אותו. 

Share this post

גלילה לראש העמוד