למה יש נזילות בבניין חדש

העולם השתגע מדליפות פנמה. היקף הדליפה הזה הוא הגדול ביותר מכל ההדלפות שהעולם נתקל בהן בעבר. עם זאת, ישנה בעיה גדולה עוד יותר שעולם הבנייה צריך לדאוג לה – 'דליפות מים'. נזילות מים הן אלו הפוגעות ביותר בניינים חדשים. 

למה יש נזילות בבניין חדש

מים יכולים להיכנס למעטפת הבניין דרך שבילים שונים – מחומרי בנייה לחים בשלב הבנייה, דרך גגות דולפים, מרתפים, תווי מים, אזורים רטובים ומתקני מים דולפים. בטון, בהיותו חומר חדיר – מים שדולפים בו, ימצאו את דרכם פנימה ואלה מתפשטים בקלות. 

אם מקור נזילת המים נותרים ללא השגחה, זה יכול לגרום לנזק מבני משמעותי, שלעתים קרובות יזדקק לתיקון יקר מאוד לאלמנטים המבניים שלו.
במקרה של נזק שנגרם למבנה בעקבות נזילות,
אתם מוזמנים להתייעץ עם שמיים עבודות בגובה – המתמחים בשיקום ושיפוץ מבנים!

נזילות מים – מה זה יכול לעשות?

דיווחים ומחקרים אחרונים ברחבי העולם, זיהו דליפות מים כפגם השכיח ביותר בבניינים חדשים. נזילת מים היא הגורם העיקרי להתפתחות מוקדמת של קורוזיה והידרדרות בטון. התחלת קורוזיה ופירוק וחיזוק, אפשרית רק בנוכחות מים, חמצן וחומרים מאכלים כמו כלורידים ופחמן דו חמצני. 

מים דולפים בבטון מזוין, משמשים כאלקטרוליט מושלם, שהוא אחד היסודות הבסיסיים להתרחשות קורוזיה. תפקידה של מלחי המים הדולפים בהשראת קורוזיה בטון – מתועד היטב. 

נזילות מים בבניינים נובעות בעיקר כתוצאה מתכנון לקוי של הבנייה, חומרים נחותים, ביצוע לקוי והידרדרות של חומרי הבניין.

הנזק בנזילת מים

לדליפת מים בבניינים רב קומתיים יש אפקט הפוך, כאשר הם יוזמים בעיות קורוזיה בבניינים פרטיים למגורים ומסחר רב קומתיים, יחד עם איום רציני על ההיגיינה בבניין. ללחות בתוך הבניינים יכולה להיות השפעה הרסנית הן מבחינה מבנית והן על בריאות התושבים. 

בדיקות שערכו ב – 2019 חשפו, כי כישלון של אביזרי תברואה, תחזוקה לא מספקת של מערכת צנרת הביוב ופגמים בקרום איטום באזורים רטובים, עלולים לגרום ללחות ולחלחול מים בתוך הבניינים. 

דליפת מים ומחלות

משרד הבריאות בסין זיהה, כי חלוקת מים במבנים, אפשרי להתפרצות מגפת התסמונת החריפה בדרכי הנשימה (SARS). נזילות מים בבניינים כתוצאה מתחזוקה לקויה וליקויי בנייה עלולים להוביל לגידול של תבניות רעילות העלולות לגרום לבעיות לדיירים.
שמיים עבודות בגובה כאן לשירותכם בכל תקלה במבנה:
http://www.high-works.co.il/

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מכונות ספורט
ישנם סוגים שונים של מכונות פרסים ומכונות ארקייד, כולל מכונות טפרים, משחקי יריות, משחקי מירוץ, מכונות...
קרא עוד »
מרץ 29, 2023
קפריסין עם ילדים – איך לבלות עם הילדים בקפריסין?
הרשויות בקפריסין עושות כל שניתן כדי לעודד את הגעתם של תיירים לאי זה ולכן בשנים האחרונות ניכרת תנופת...
קרא עוד »
מאי 24, 2020
איך בוחרים סטודיו עיצוב פנים ופיקוח עם המלצות?
[caption id="attachment_1158" align="alignleft" width="381"] איזה עיצוב מתאים לכם?[/caption] לבחור בסטודיו שמתמחה בעיצוב פנים...
קרא עוד »
ינו 19, 2017