קעקוע ראשון: כל מה שרציתם לדעת!

קעקוע ראשון

מקור התמונה https://www.radicaltattoo.co.il

לא בדיוק מה שחשבתם

היום אנחנו רואים יותר ויותר מתקעקעים חדשים; לפני שכולם ממהרים להיות חלק מהטרנד העכשווי, חשוב שתדעו מה בדיוק מה אתם עושים ובמה זה כרוך.

קעקוע הוא אמנות הנוצרת ע"י החדרת פיגמנט בין השכבה הקבועה העמוקה של העור (דרמיס) ובין השכבה המתחלפת שלו (אפידרמיס). צריך להיות מדויק ביותר! החדרת הדיו למיקום אחר, שטוחה או עמוקה מידי תבוא לידי ביטוי בקעקוע ועשויות להיות לכך השלכות רפואיות מצערות. שימו לב בידי מי אתם מתקעקעים..

כדי לקבוע אם אכן מדובר בקעקוע טוב, יש לקחת בחשבון שלושה פרמטרים: מיקום הקעקוע, הדוגמא עצמה והתוצאה לאחר טיפול והחלמת המקום;

מיקום הקעקוע – מומלץ לעשות את הקעקוע באזורים שחווים הכי פחות שינויים עם הזמן. כלומר, מקומות שנמתחים באופן קבוע כמו מפרקים (ברכיים, מרפקים, כפות ידיים וכו') עשויים לגרום לקעקוע להיעשות פחות ברור עם הזמן. אם אתם לא בטוחים לגבי מיקום הקעקוע התייעצו עם המקעקע.
בנוסף למקומות הנמתחים, יש מקומות בגוף שחשופים לשמש הרבה יותר מאחרים (ידיים למשל); חשיפה מרובה לשמש תקצר את “תוחלת החיים” של כל קעקוע, לכן הקפידו למרוח אותו בקרם הגנה! (תכלס את כל הגוף..)

טיפול לאחר הקעקוע –

הטיפול שלאחר הקעקוע חשוב לא פחות ממהלך הקעקוע עצמו, שכן קעקוע שלא מצטלק כמו שצריך עלול להיות מטושטש, 'מרוח' ועוד. הקפידו על הוראות הטיפול ואל תהססו לשאול את המקעקע כל דבר העולה לראשכם בנושא.

בחירת הקעקוע

אולי החלק המסובך ביותר בהחלטה לעשות קעקוע ראשון; מגוון הדוגמאות הוא רחב מאוד והרבה פעמים הדוגמא שמצאת היא לא בדיוק בדיוק מה שרציתם ויש לעשות בה תיקונים.

אם ברצונכם דוגמא ייחודית, שאלו את המקעקע בסטודיו בו בחרתם לעשות את הקעקוע אם הוא מוכן לצייר לכם קעקוע לפי רעיון מסוים שיש לכם; כדאי להשמע לעצותיו של המקעקע באספקטים הטכניים והאמנותיים. לרוב תצטרכו להשאיר מקדמה על חשבון הקעקוע או לשלם סכום סמלי שלא קשור למחיר הקעקוע.

בחירת המקעקע

לא דבר של מה בכך! לכל מקעקע יש את היד שלו, את העבודות והסגנון שלו; רצוי להסתכל בתיק העבודות של המקעקע ולראות אם עבודותיו מוצאות חן בעיניכם.

מה יעיד על מקעקע טוב?

  • צבעים ברורים ומלאי חיים.
  • קווים נקיים וזורמים.
  • סגנון עבודה/עיצוב שמדבר אליכם, מושך אתכם.

קעקוע הוא דבר מאד אישי, חוויה ייחודית שמשאירה אותך עם תחושות טובות וטעם של עוד! על כן, חשוב שהתקשורת עם המקעקע תהייה חיובית וברורה, שתהיה לכם כימיה טובה אתו. לפעמים מקעקע ינסה להניע אתכם מדוגמא מסוימת שבחרתם או מיקום; כדאי להבין הסיבות לשינויים הנדרשים וכמובן להיות מסופקים מההסבר.
זכרו: אתם בוחרים את המקעקע שמתאים לכם! אך עם זאת, ברגע שהפקדתם את גופכם בידיו – תנו לו לעשות את העבודה בצורה הטובה ביותר שהוא יכול.

בחירת הסטודיו

קעקוע זה לא צחוק, מדובר בפרוצדורה שדורשת תשומת לב גבוהה וחדות שיא; ישנם כמה דברים שכדאי לוודא טרם 'סגירת העסקה' מה שנקרא:

עומד בתקן – וודאו כי הסטודיו שבחרתם הוא מקצועי ומחזיק באישור ממשרד הבריאות (מבטיח תנאי סניטריה בסיסיים לפחות, מחטים חד"פ, אוטוקלאב וכו').

חד"פ – שימו לב שכל הציוד המשמש את המקעקע במהלך הקעקוע הוא חד"פ ונזרק בסוף התהליך. המקעקע יפתח את סט המחטים החדשות לפניכם בכדי שתוכלו לראות שהן יצאו מאריזה חדשה וסטרילית. במידה ולא, אל תתביישו לבקש זאת!

כסף – אל ואנחנו נדגיש זאת שוב, אל תחפשו מקעקע או סטודיו שיתאימו בהכרח לתקציב שלכם כי בא לכם קעקוע עכשיו, זה עלול להסתיים לא טוב. ברגע שהחלטתם איזה קעקוע אתם רוצים ובאיזה סטודיו, תארגנו לכם את הכסף הדרוש ולא הפוך!

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
טיולים מאורגנים – הכי כיף ביחד
"טיולים מאורגנים" הוא ביטוי שמופיע לא פעם בעולם המדיה והשיווק. עם זאת, זה גם ביטוי שאנשים רבים לא...
קרא עוד »
מרץ 29, 2023
רישוי עסקים – איך לא חשבתי על זה?
תהיה לך חנות לחומרי בנין ואתה כבר חשבת על הכל. יש לך תכנית עסקית, הצלחת להביא את מנהל החשבונות הטוב...
קרא עוד »
אוג 19, 2020
דלתות פנים
בחירת דלתות פנים היא בחירה חשובה מאוד בכל תהליך של עיצוב או שיפוץ בית. לדלתות יש השפעה רבה על הנראות...
קרא עוד »
מאי 09, 2021