אדריכלות בסגנון כפרי מודרני

בשנים האחרונות אנו נמצאים בעיצומה של מגמה נוסטלגית, הסובבת סביב חזרה לשימוש במגמות העבר. זה בולט מאוד בתחום האופנה והטקסטיל שבו טרנדים מהמאה הקודמת חוזרים וצוברים תאוצה מחדש. ובולט לא פחות בתחום האדריכלות ועיצוב הפנים שגם בו נראית מגמת חזרה לסגנון העיצוב הכפרי משודרג בטוויסט מודרני ועדכני.

שבים לכפר

מהו אם כן עיצוב כפרי? כדי להתחקות אחר שורשיה של האדריכלות הכפרית, עלינו לחזור מאות שנים אחורה לאירופה וארצות הברית. בתקופות אלו, האדריכלות הכפרית נבעה כתוצאה מסגנון החיים הכפרי. הסגנון האדריכלי שאפיין את הבתים התבסס על שימוש במשאבי טבע במצבם הגולמי ששיקפו את סגנון החיים הפשוט והבלתי יומרני. ובשנים האחרונות, אנו עדים לעלייתה המחודשת של האדריכלות הכפרית שצוברת אהדה מחודשת. העיצוב המודרני מתאפיין בקווים נקיים ומינימליסטיים ואלו עשויים ליצור תחושה מרווחת ומעט קרירה.

בניגוד לכך, הסגנון הכפרי מעניק לתושבי הבית תחושה חמימה, מזמינה וביתית. המגמה הכפרית חוזרת ושבה לאדריכלות הכפרית בשילוב של נקודת המבט המודרנית והעדכנית.

האדריכלות הכפרית

האדריכלות הכפרית כוללת את האלמנטים העיצוביים הבאים, המותאמים לכל לקוח בהתאם להעדפותיו תוך התחשבות בתנאי השטח –

  • הגג הכפרי הוא בדרך כלל גג רעפים שקורותיו הן קורות עץ טבעי חשופות. יחד עם זאת, הגג חייב להתאים לאופי תכנון הבית הכללי. מסיבה זו, ישנם בתים בהם נדרש גג רעפים המשולב בגג שטוח.
  • חיפוי קירות הבית החיצוניים משמעותיים מאוד לעיצוב הבית משום שהם מותירים את הרושם הראשוני בחשיפה לבית. בדרך כלל חיפוי הקיר יהיה בעל טקסטורה טבעית או בשילוב של אבנים טבעיות.
  • חיפוי הרצפה בדרך כלל יעשה שימוש באבן טבעית או בפרקט עץ.
  • החלונות הכפריים בדרך כלל כוללים פרופיל עץ או ברזל במטרה ליצור אווירה חמימה ומזמינה. בחלונות נפוץ לעשות שימוש בתריסי עץ שיתכתבו עם השפה העיצובית של כלל הבית.
  • הפרגולות הכפריות יעשו שימוש במגוון חומרים טבעיים – עמודי אבן טבעית, קורות עץ, פלדה, עמודים בתוספת חיפוי בריקים וכן הלאה. בהחלט ניתן לשלב מספר חומרים בתכנון ובבניית הפרגולה ואף לשלב צמחייה כדי לתחזק את המראה הכפרי הטבעי והרומנטי.

על אף שמדובר בסגנון עיצובי "ישן-נושן", הבתים הכפריים יכולים להיות מאובזרים במערכות טכנולוגיות משוכללות ומתקדמות. מומלץ להיוועץ עם אנשי מקצוע מומחים בעיצוב בית חלומותיכם.

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
סגירה של המרפסת עם עץ
רוצים להתכונן לחורף ולהיות מוכנים למזג האוויר שיגיע? סגירה של המרפסת עם עץ ניתנת להזמנה בעבודה אישית....
קרא עוד »
אוק 15, 2021
תיירות ונופש בציבור החרדי
בעבר המושג תיירות ונופש בציבור החרדי היה שגור על לשונם של בני העשירון העליון בלבד, הציבור החרדי הרחב...
קרא עוד »
יול 08, 2021
לימודי תפירת שמלות ערב – איך לבחור את הקורס הנכון?
תפירה צריך ללמוד כדי להצליח באמת, כדי לרכוש את המיומנות צריך גם להתנסות שוב ושוב עם המון סבלנות...
קרא עוד »
מרץ 24, 2022