עצות הוטרינר: כיצד מפעילים רפואה מונעת יעילה

וטרינר

עולם הרפואה, כפי שכולם יודעים מתחלק בחלוקה גסה לשני חלקים. יש את החלק שמיועד לטיפול בשעת הצורך, טיפול כאשר אנחנו נפצעים, חולים, מתמודדים עם דלקות וזיהומים, חבלות וכדומה. ניתן לקרוא לזה רפואה מיידית או רפואת חירום, ויש את החלק שמתייחס למניעה, כלומר, דברים שאנחנו אמורים לעשות על מנת להימנע מסיטואציה בה נידרש להגיע לרופא לצורך טיפול חירום.

זה נכון אצל בני אדם, אך זה נכון גם אצל חיות מן הסתם. וטרינרים מעניקים שירותי רפואה מונעת לכל חיה שמביאים אותה אליהם, וכן הם מספקים עצות לכל מי שמחזיק חיית מחמד כזו או אחרת בבית, ורוצה לדעת כיצד לטפל בה מתוך כוונה לשמור על בריאותם, בשביל שלא יהיו חולים או כל דבר אחר.

לפני שאנחנו נציג מספר רעיונות, עצות עבור רפואה מונעת, נדגיש שהשירות הזה הוא חלק בלתי נפרד משירות של וטרינר. לא רק מתן טיפולים מונעים או ביצוע בדיקות לשם כך, אלא גם מתן עצות ורעיונות לכל מי שמגיע אליהם. שכן זה חלק הכרחי בשמירה על בריאות החיה אשר מגיעה אליהם.

וטרינר

דוגמאות לרפואה מונעת יעילה

עיקור/סירוס – לא סתם קוראת המדינה וכן וטרינרים רבים לבעלי כלבים וחתולים, לסרס ולעקור אותם. הפעולה יכולה למנוע מהם מחלות שונות, מצבי רוח משתנים, ובעיות אחרות שיכולות להשפיע גם על התנהגותם וגם על בריאותם.

חיסונים – כל חיית מחמד צריכה לקבל מספר חיסונים בשנה, חלקם נועדו לשמור על בני אדם בשביל שלא יצטרכו להתמודד עם מחלות שהחיה עלולה לחלות בהן, אך חלק מהחיסונים נועדו לשמור על בריאות החיה, מאחר והיא מטיילת ברחוב ופוגשת בחיות מחמד אחרות, הרי שאלמלא אותם חיסונים, הם עלולים לחלות.

תזונה – חלק מאוד מהותי ברפואה מונעת היא תזונה, יש לדאוג שחיית המחמד שלנו תאכל אך ורק אוכל טוב, בריא ונכון. מה שיכול להתאים למין, גזע, גיל ולמשקל שלה.

בדיקות וטיפולים – כמו שאנחנו ניגשים לטיפולים ובדיקות על בסיס קבוע, כך עלינו לקחת את החיה שלנו לווטרינר לצורך זה, על מנת שיבדוק אותו.

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מיטה זוגית עם ארגז במבצע, כך מוצאים את האחת
מיטה זוגית עם ארגז במבצע הוא מוצר נפוץ מאוד. ניתן לקנות אותו במחירים שונים. מחיר המיטה הוא לא הדבר...
קרא עוד »
אפר 04, 2023
פרויקט פארק בבלי – נראות אחרת לגמרי
אם משווים את פרויקט פארק בבלי לפרויקט נדל״ן יוקרה אחרים ברחבי תל אביב, מגלים כי ההבדל הוא עצום, במיוחד...
קרא עוד »
פבר 08, 2022
תאורת גן: שרשרת תאורה- מעניקים צבע לגינה
אם יש לכם גינה פרטית בביתכם אתם מעוניינים להפוך אותה לאטרקטיבית ומיוחדת מאין כמותה, אין ספק ששרשרת...
קרא עוד »
יונ 06, 2017