שמאי מקרקעין – מה התפקיד שלו?

שמאי מקרקעין ממלא את אחד התפקידים החשובים ביותר בעסקאות נדל"ן. על פניו נדמה שאין לו חשיבות, הרי אנחנו יכולים לקבל מידע מלא על ערך הקרקע או הנכס ממקורות שונים, בוודאי היום כשיש לנו את אינטרנט וכלים שונים למדוד מה הוא הערך האמיתי על פיו אמורה להתבצע העסקה. אך בסופו של דבר, אנחנו נרצה להיעזר בגורם מקצועי שיוכל לספק לנו את התשובה לשאלה זו.

שמאי מקרקעין, כפי שאנחנו מבינים הוא אדם שמוסמך לתת הערכה לגבי ערך קרקע או ערך מבנה מסוים. הוא עושה זאת באמצעות כלים שונים, בין אם זה על פי הגודל, אופי המקום, הסביבה, ערכים של עסקאות שבוצעו בתקופה האחרונה במקום, תוכניות פיתוח ועוד. כאן המקום להדגיש, ייתכן מאוד מצב ובו שמאי מקרקעין אחד קובע סכום ערך מסוים ושמאי אחר יקבע סכום ערך אחר, אך ברוב המקרים הסכומים שהם יינקבו יהיו דומים והסטייה ביניהם תהיה מאוד קטנה. 

כיצד בוחרים שמאי מקרקעין

לשמחתנו הרבה אנחנו יכולים למצוא שמאי מקרקעין במקורות שונים. למשל, אנחנו יכולים למצוא דרך לשכת השמאים, מקום שמאגד את כל השמאים שפועלים בישראל, אנחנו יכולים למצוא דרך מדריכים ואינדקסים באינטרנט או דרך אתרים ספציפיים של שמאי מקרקעין, כמו כן אנחנו יכולים למצוא שמאי מקרקעין דרך משרדים שעוסקים בתחום של נדל"ן וכן בתחום של עריכת דין. למשל, אם אנחנו עובדים עם עורך דין מקרקעין, הוא יכול למצוא עבורנו שמאי שייקח חלק בתהליך הכנת העסקה.

כשאנחנו מחפשים שמאי מקרקעין, חשוב מאוד שיהיה זה מישהו שמכיר את הסביבה, יודע מה טווח המחירים באזור, מכיר את תוכניות הפיתוח שקיימות בסביבה ויכול לבצע הערכה נכונה של המחירים על פי כלים מבוססים.

בדרך כלל אנחנו נשכור את שירותיו של שמאי מקרקעין, כאשר נרצה לרכוש שטח או מבנה או כאשר אנחנו נרצה למכור אותו. יש לא מעט אנשים שבוחרים לעבוד עם שמאי מקרקעין רק בשביל לקבל הערכה כללית כמה שווה הנכס או הקרקע שברשותם, על מנת לדעת אם משתלם להם להציע אותם למכירה.

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
למה לקנות דווקא אביזרי אפייה אונליין?
אפייה היא פעילות מהנה ויצירתית הדורשת את הכלים הנכונים כדי להגיע לתוצאות הטובות ביותר. אביזרי אפייה...
קרא עוד »
מאי 07, 2023
תרגילים לתיקון פזילה
לא מעט אנשים, בפרט ילדים מתמודדים עם פזילה בעיניים. בעיה זו יכולה גם לגרום נזק ליכולת הראייה שלהם וגם...
קרא עוד »
מאי 20, 2017
תיקון דייסון ברחובות – הדייסון שלכם בידיים טובות
כאשר שואב האבק שלך Dyson, סמל לחדשנות וביצועים, נתקל בשיהוק, מציאת שירותי תיקונים אמינים הופכת לחשיבות...
קרא עוד »
אוג 20, 2023