התקנת ספרינקלרים וחשיבותם

ספרינקלרים הם המענה המהיר והבטיחותי ביותר לשריפות. המבנה שלהם ואופן פעילותם הוא זה שמאפשר לנו לסמוך עליהם במקרה של התלקחות ספונטנית – הם מותקנים בתוך מבנה ברשת, כך שכל הספרינקלרים קשורים זה לזה. מים מוזרמים ביניהם באופן קבוע, אך הם נשארים בתוך מערכת הצינורות הודות לשסתום זכוכית המכיל נוזל. במקרה של אש, הנוזל מתחמם וגורם לזכוכית להתפוצץ, וכך מותזים מים בלחץ גבוה.

התקנת ספרינקלרים וחשיבותם עבור המבנה שלכם

התקנת מערכת ספרינקלרים היא מורכבת, ודורשת תכנון רב כיוון שמדובר בצינורות המרשתים את המבנה כולו. ספרינקלרים עובדים באופן אוטומטי ואינם זקוקים להתערבות אנושית וזהו היתרון המשמעותי ביותר שלהם. פעולה עצמאית בעקבות התפרצות דליקה היא שהופכת אותם לאמצעי היעיל ביותר לעיכוב או לכיבוי השריפה. מהם היתרונות של ספרינקלרים?

  • מערכת עצמאית ולא תלויה, המגיבה לאש מבלי צורך בהתערבות אנושית. תכונה זו הופכת את המערכת לקריטית, כיוון שהיא יכולה לעכב את התפשטות האש ולמנוע מעשן להתפשט במבנה.
  • ניתן להפוך את מערכת הספרינקלרים ליעילה במיוחד באמצעות שתי תוספות – האחת היא תוספת של הודעה מוקלטת או של צליל התרעה, המודיעים על פריצת דליקה. אפשרות נוספת היא קישור המערכת אל מרכז הבקרה או אל תחנת כיבוי סמוכה, תוספת אשר יכולה להציל חיי אדם.
  • אופן הפעולה של הספרינקלרים גורם לכך שמים יותזו בלחץ גבוה ישירות על מקור האש, כך שהם יעילים מאוד ויכולים אפילו לכבות בעצמם את השריפה שפרצה.

היכן ניתן להתקין ספרינקלרים?

מערכת זו היא יעילה כל כך, שנוכחותה בכל מקום תאבטח אותו מפני התפשטות שריפות. אך היא תהיה יעילה במיוחד במקומות בהם יש פוטנציאל גבוה להתפרצות דליקות (כמו מפעלים העובדים עם חומרים דליקים ומתלקחים, או מחסנים של סחורות דליקות, ועוד). רצוי ומומלץ להתקין מערכת כזו גם במקומות בהם יש התקהלות גדולה של אנשים, ובמקומות ציבוריים. על מנת להתקין את המערכת באופן היעיל ביותר, נדרש תכנון מקדים – יש להתקין אותה בהתאם לצורת המבנה ולחלוקת החלל, וגם על פי הצורך בכל חדר וחדר. התקנה נבונה תוודא שהמערכת תפעל בצורה האופטימלית ביותר במקרה של התפרצות דליקה.

את התקנת המערכת יש לבצע אך ורק מול חברה מנוסה, אשר מחזיקה בהסמכה המתאימה להתקנה ממכון התקנים הישראלי. כמו כן, יש לוודא מול החברה שיותקנו אצלכם ספרינקלרים איכותיים. שני אלה יוודאו שמערכת הספרינקלרים שלכם תותקן כראוי, אך כדי לוודא שפעולתה תקינה יש לבצע בדיקות שוטפות המוודאות את תקינותה.

 

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך מוצאים מנעולן בחולון?
זה יכול לקרות ללא הכנה מראש, פתאום ננעל הרכב, ננעלת הדלת של הבית וזה יכול לקרות ביום שבת שזה למעשה הכי...
קרא עוד »
פבר 13, 2017
טיפול בעזרת NLP – איך זה קורה בפועל?
היום כבר יותר ויותר אנשים מכירים את המושג NLP ולכן טבעי שגם אתם, כמו אחרים, תשאלו את עצמכם במה דברים...
קרא עוד »
ינו 30, 2021
מפיגים חששות ישנים: סדנת אפייה בשמרים
סדנת אפייה בשמרים יכולה להתאים לכל מי שלא יכול לעמוד בפני הריח המשכר של בצק שמרים שנאפה בתנור. מדובר...
קרא עוד »
מאי 31, 2018