אנציקלופדיה תלמודית

אנציקלופדיה תלמודית

כל יהודי וכל יהודייה חייבים לדאוג שבארון הספרים שלהם יהיה נוכח עותק של האנציקלופדיה התלמודית. למעשה מדובר על ספר אשר מתמצת את כל החלק ההלכתי שקשור בתורה שבעל פה. האנציקלופדיה מאפשרת לסדר בצורה ברורה והגיונית, לפי סדר הא' – ב', את כל הדיונים התלמודיים וההלכתיים השונים שהתנהלו בין הראשונים והאחרונים. על המפעל המבורך הזה ממונה "יד הרב הרצוג" אשר מהווה למעשה איחוד של מפעלים תורניים וספרותיים. רוב האנשים אינם מודעים לכך, אך למעשה מדובר על מיזם אשר התחיל את דרכו בשנת 1947 ומאז ממשיך לייצר עוד ועוד כרכים אשר מהווים את האנציקלופדיה. בשנת 2017 יצא הכרך ה – 38 ובעתיד צפויים לצאת כרכים נוספים.

אנציקלופדיה תלמודית

אנציקלופדיה תלמודית – כל הפרטים שלא ידעתם עליה

חשוב לציין קודם כל, כי כבר בשנת 1988 המפעל של כתיבת האנציקלופדיה התורנית זכה בפרס הנחשב על שם הרב קוק לספרות תורנית. הדבר אישר את החשיבות של המפעל, והעניק לו רוח גבית מעודדת. למעשה כל הפרויקט התחיל בעקבות קריאתו של הרב קוק, אשר היה בזמנו הרב של ירושלים, והוא ליזום פרויקטים תורניים שונים. הרב מאיר בר אילן היה היוזם הראשוני של האנציקלופדיה התלמודית, הוא לקח על עצמו את המיזם, ותוך כדי כך פנה למספר עורכים נחשבים ואיכותיים על מנת שיסייעו לו במשימתו. הכרך הראשון יצא לאוויר העולם בשנת 1947 כאשר הוא מכיל 219 ערכים תלמודיים, אשר מוסברים בצורה תמציתית וברורה. העורך של הכרך הראשון היה הרב שלמה יוסף זווין, אשר האמין כי הערכים צריכים להיות מתומצתים וענייניים. בכרכים הבאים, הערכים היו מפורטים יותר, ולכן כל כרך הכיל הרבה פחות ערכים.

אנציקלופדיה תלמודית – דור ההמשך

בשנת 2013 הוקם מיזם אינטרנטי מהפכני, בשם מיקרופדיה תלמודית. למעשה המיזם מאפשר לכל מי שמתעניין בנושא, לקבל ידע תמציתי וברור לגבי מושגים תלמודיים שונים. המיזם התחיל את דרכו באתר הידוע – "ישיבה", דבר שהעניק לו את הבמה הנחוצה לו על מנת להגיע לקהל יעד רחב. היום לא חייבים להיות תלמידי ישיבה חכמים, על מנת לקבל גישה לידע עתיק ומרתק.

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
זוג נעלי כלה נוחות המתאימות ליום הגדול שלך
יום החתונה הוא היום החשוב ביותר בחייה של אישה. זה הזמן להיות מהממת, אלגנטית, ולהראות את האהבה וההערכה...
קרא עוד »
נוב 09, 2022
ריהוט חוץ
הקיץ כבר כאן וזו בדיוק התקופה לרענן את הגינה הביתית עם כמה פריטי ריהוט חוץ מיוחדים. קיימת חשיבות...
קרא עוד »
יונ 09, 2020
עיסוי שוודי – מה שוודי בעיסוי?
עיסוי שוודי מהווה כיום את אחד מסוגי העיסויים הפופולאריים והמבוקשים ביותר בכל ספא. במהלך עיסוי זה,...
קרא עוד »
אוג 02, 2019