תמ"א 38 התנגדות דיירים – מה עושים?

תמ"א 38

זה אף פעם לא פשוט להתמודד עם מצב רוב דיירי הבניין מעוניינים לקחת חלק בתמ"א 38 ואילו ישנם מספר דיירים אשר עושים כל שביכולתם על מנת למנוע את המהלך. להתנגדויות של הדיירים יכולות להיות סיבות רבות, אבל אם שאר הדיירים מאמינים שמדובר בסיבות לא מוצדקות, ניתן פשוט להתייעץ עם גורמים משפטיים וללכת על כיוון של גישור משפטי. דרך יותר ידידותית תהיה פשוט לנסות ולהסביר לדיירים המתנגדים מדוע עדיף שדעתם תשתנה, שכן זה יעשה להם רק טוב.

תמ"א 38

ישנם לא מעט סכסוכים שנוצרים להם אך ורק בגלל תכנית תמ"א 38. סכסוכים רבים הגיעו לבית המשפט רק בגלל דיירים שהתנגדו מסיבות מסוימות, ועליכם להבין שלפעמים זה משהו שאי אפשר למנוע. כך שאם אתם רוצים ללכת בכל הכוח על התוכנית הזו, ואתם שמים לב שבכל זאת ישנם דיירים שמתנגדים, אל תהססו לפנות אל בית המשפט לבקשת עזרה ופתירת הבעיה הזו

קודם כל מנסה להסביר

לפני שאתם רצים ומנסים לפתור את הסכסוך בדרך משפטית, כפי שיורחב בהמשך, בתחילה יהיה כדאי לכם לנסות ולשכנע את הגורמים המתנגדים ולהסביר להם על היתרונות הרבים שטמונים במהלך מן הסוג הזה. מי יודע, אולי אם תדברו איתם על הרווחים הגדולים שהם עשויים להפיק והעלייה בשווי הדירה שלהם, זה ישכנע אותם לעשות את השינוי בחשיבה ולעבור כיוון. יש גם את העניין הבטיחותי, אל תשכחו, שכן מדובר פה בתוכנית שבמהותה נועדה לחזק מבנים.

פונים ליועץ משפטי

במידה וניסיתם להתגמש עם הדיירים המתנגדים ולהבין מדוע בדיוק הם לא מסכימים למהלך, אך שמתם לב שדבר לא עוזר, השלב הבא מבחינתכם יכול להיות פניה לאפיק משפטי. מבחינתכם אתם צריכים לזכור שהתכנית במהותה נועדה לחיזוק מבנים, ולפיכך במרבית המקרים היתרון יהיה בצד שלכם, הדיירים שבעד התוכנית.

כמובן שאם יש דיירים שיש להם סיבה מיוחדת לכך שאינם רוצים לתמוך בתכנית, זה רק יקשה עליכם, אבל ביחד עם המערכת המשפטית ותמיכה של גורמים מביני עניין, זה לא משהו שאמור להטריד אתכם יותר מידי.

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
נימול בידיים – מה זה ואיך זה יכול להשפיע עלינו
לא מעט אנשים מרגישים תחושה ייחודית בידיים ולעיתים גם ברגליים, המזכירה להם מצב בו נמלים הולכות עליהם....
קרא עוד »
מאי 08, 2022
אבקת חלבון – מהי?
אבקת חלבון היא בעצם תוסף תזונתי כאשר היעוד המרכזי שלו הוא השלמה של צריכת החלבון שהגוף זקוק לו במצבים...
קרא עוד »
יונ 01, 2018
מדוע חשוב להשקיע בבחירת תאורה מיוחדת לאמבטיה?
אחד מהחדרים הכי חשובים שיש לכולנו בבית זה ללא כל צל של ספק חדר הרחצה. לשם אנחנו נכנסים אחרי כל יום ארוך...
קרא עוד »
מאי 18, 2017