מהן בריכות אקולוגיות?

מהן בריכות אקולוגיות?

בעלי בתים פרטיים רבים נהנים כבר שנים מהאפשרות להוסיף בריכה לבית, בחצר או במרפסת על הגג, ובכך מנציחות להגשים חלום נהדר על מקווה מים פרטי להנאתם. אנחנו מורגלים לראות בריכות טורקיז מפוארות וגדולות בתצורות די קונבנציונליות אבל רחוקות מלהזכיר את המים הזורמים בטבע בדרך אחרת, מוקפים צמחייה וסלעים טבעיים. כאן נכנס לתמונה טרנד שהופך לתופעה מתחזקת, של בניית בריכות אקולוגיות ידידותיות לסביבה ולאדם ומאפשרות לבעליהן חוויה טבעית ושונה לגמרי מכל בריכה רגילה.

כיצד נראית בריכה אקולוגית?

ראשית, רוב הבריכות האקולוגיות מדמות עד כמה שאפשר את המבנה והחומרים שלהן בטבע, כולל הצבעים, ולכן לא תמצאו שם חומרים מודרניים שאינם טבעיים כמו אבן מסוגים שונים וחול. הן נראות כמו מעיין טבעי לחלוטין שכאילו פרץ שם בצורה ספונטנית. בריכה אקולוגית גם נראית יותר לא סימטרית בדיוק כמו מעיין או אגם טבעי, כשהיא מכילה בתוכה צמחי מים ששומרים על הניקיון והחיטוי הביולוגי שלה בעזרת הפעילות הטבעית של הצמחים. בדיוק כמו למצוא אגמים ומעיינות בטבע כשהם צלולים ונקיים. במקרים כאלה, כשבעלי הבית מעוניינים בכך, אפשר להפוך את הבריכות או חלקן לגני מים יפים ופורחים שמעניקים לכם חוויה אקזוטית משגעת לשחות ולטבול בהם. ההרגשה אחרת לגמרי מאשר טבילה בבריכה קונבנציונלית ומלאכותית.

תכנון בריכה אקולוגית לכל מקום

בריכה אקולוגית כזאת משתמשת כאמור בצמחים או בדגים לצורך הניקיון הטבעי שלה, כך שאפשר להזמין גם בריכות נוי ובריכות דגים. במקרים מסוימים גם בריכות מוכלרות בעיצוב טבעי שנראה כמו מקווה מים אקולוגי. האסתטיקה שלה מיוחדת במינה והיא יוצרת מקירו אקלים סביבה בזכות משיכה של בעלי חיים כמו ציפורים וחרקים שונים, כך שמלבד אסתטיקה טבעית היא גם אכן הופכת לטבע שלם בפני עצמו בחצר הבית שלכם ממש. בבריכות אלה יש מערכות סינון טבעיות ללא רעילים כמו כלור או מלחים שונים. הטיהור מתבצע על ידי שורשי הצמחים שעושים זאת גם בטבע, על ידי שאיבת המים והחזרתם לבריכה. כך שיש מחזור נהדר של מים שחוסך לכם עלויות גם של מים וגם של ניקיון הבריכה וחומרי ניקוי.

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הכול על חיבור האינטרנט המודרני שדרוש לכם
אם יש משהו שכבר הפך להיות חלק מהחיים שלנו ושלגביו אין בכלל ספק, זה האינטרנט. מעבר לכך שכל אחד מאיתנו...
קרא עוד »
אפר 21, 2016
חיפוי מומלץ למטבחים
חיפוי מטבח הוא מרכיב חיוני בכל חלל מטבח. הוא מספק הגנה מפני לחות וחום, תוך הוספת משיכה אסתטית למטבח....
קרא עוד »
מאי 24, 2023
הדרך למצוינות קולינרית: מה שאתה צריך לדעת על בישול עם מתכונים מקוונים
האם אי פעם תהיתם אם אתם באמת יכולים לשפר את הכישורים הקולינריים שלכם באמצעות מתכונים מקוונים? כמומחה...
קרא עוד »
פבר 05, 2024