מחירי ציורי קיר: כמה כמה?

ציורי קיר

מדהים מה שציור קיר יכול לעשות לבית שלנו – להפוך חדר קטן באשליית עומק לגדול, להכניס צבע ושמחה לחדר הילדים, להכניס תשוקה לחדר ההורים, להכניס את הטבע הפרוע אל הבית הכי אורבני, ולחולל עוד שלל השפעות נפלאות על חללים.

השאלה הראשונה שעולה אצלנו הישראלים היא כמובן מה ציור הקיר גם יכול לעשות לכיס שלנו? מבחינת ציורי קיר מחירים יכולים לנוע בטווח מאוד גדול בין כמה מאות שקלים לכמה מאות אלפים ואף להסתכם בחמש ספרות.

אמן ציור קיר שתפנו אליו מיד ישאל אתכם כל מיני שאלות, ביניהן האם הציור עתיד להיות על קיר חיצוני או פנימי וכמובן מה גודל הציור המבוקש. ישנם אלמנטים רבים המעורבים בהערכה הכספית, אבל השאלה הכי חשובה היא איזה ציור קיר הלקוח, כלומר אותם, רוצים? אם תדעו מה אתם רוצים, אמן ציורי הקיר יוכל להבין אתכם במדויק ולתת הצעת מחיר בהתאם.

איזה אלמנטים משפיעים על המחיר של ציור הקיר למשל? שטח של ציור הקיר, האיכות וסוג הצבעים הנבחרים, טכניקות העבודה הנדרשות, סוג הקיר שעליו מציירים, הלוקיישן שבו רוצים לצייר את הציור, המורכבות של הציור, הגישה אל הקיר (אם מדובר בקיר חיצוני אז הצייר יצטרך להסתייע בפיגומים או בכלי הרמה מיוחדים), מה המצב של הקיר (לפעמים עוד לפני שבכלל מתחילים לצייר צריך לבצע עבודת הכנה לקיר – לבצע תיקוני טיח, לטפל בצבע מתקלף). אם הקיר במצב גרוע אז יש לכך השפעה משמעותית על המחיר. זה קורה הרבה פעמים בפרויקטים גדולים שמתבצעים בבתי ספר או בגני ילדים.

אם מדובר בציור על קיר בחדר בבית, למשל בחדר הילד, המרכיבים שמשחקים תפקיד בקביעת המחיר הם סוג הציור והמורכבות שלו. ציור נוף יהיה הרבה יותר יקר מאשר ציור של דמויות דיסני, וגם ציורי של גיבורי על כמו סופרמן יהיה יקר יותר כי מסובך יותר לצייר אותו.

עוד אלמנט שמשפיע על המחיר הוא איכות הצבעים הנבחרים לטובת הציור. צבעים מתכתיים מסוג זהב, כסף, נחושת יקרים יותר מאשר גוונים בהירים. לכל צבע יש בחנות בסיס, ככל שהבסיס כהה יותר, הוא גם יקר יותר.

גם גובה ציור הקיר משפיע על המחיר. אם הגובה מצריך שימוש בסולם, פיגומים וכדומה המחיר עולה גם כן למעלה. ציור קיר בתקרה למשל יעלה הרבה יותר מאשר ציור בגובה העיניים.

יש הרבה אפשרויות לציורי קיר ואין סוף ליצירתיות, אבל בשורה התחתונה מי שיקבע את המחיר זה אם אתם תדעו בדיוק, אבל בדיוק איזה ציור קיר אתם רוצים, באיזה חומרים אתם רוצים להשתמש, מה המורכבות שבה אתם בוחרים ואיפה אתם רוצים שציור הקיר יוכן. עבודה מקדימה שלכם עם עצמכם תעזור לכם מאוד בשיחה עם האמן שתדברו אתו.

 

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך בוחרים עוזרת בית
שמירה על ניקיון דירה אינה מאד פשוטה בעיקר אם אתם מנהלים בית וקריירה תובענית. בשל כך מוצאים רבים...
קרא עוד »
אוק 27, 2017
עגילי יהלום צמודים – למראה קלאסי ונוצץ
מה יכול להיות יותר מושלם, מאשר עגילי יהלום צמודים ונוצצים? מדובר ללא ספק על אחד התכשיטים המיוחדים...
קרא עוד »
מרץ 06, 2021
כלי עבודה
כלי עבודה משמשים את אנשי המקצוע בתחומים השונים. כל טכנאי, מתקין, נגר או חשמלאי מחזיקים ברשותם ארגזי...
קרא עוד »
אוג 06, 2019