טיפול רגשי קבוצתי – איך זה עובד?

רכישת מיומנויות חברתית היא חשובה והכרחית לעתיד, ברגע שאדם עוד מגיל צעיר רוכש לעצמו את היכולת לפתח קשר חברתי עם הסביבה הוא יוצר לו עולם חברתי שלם המכין אותו לעתיד ומאפשר לו להתנהל באופן הרבה יותר טוב עם בעיות, מצבים מורכבים שיכולים להתרחש בכל מקום שילך: עבודה, לימודים, משפחה ועוד. הקניית כלים בתחום החברתי הופכת אותו לא רק למישהו שיכול לנהל שיחה חברתית עם מישהו שזה דבר חשוב שלעצמו אלא היכולת להפוך אותו לאדם סבלני, מתחשב, שמח ומפרגן. ובכל זאת איך אפשר לרכוש כלים על מנת לשפר את היכולות החברתיות?

יש מי שמבין אותך

ילדים כאשר הם רוצים להתחבב רוצים לעשות הכל על מנת שזה יצליח אך לא תמיד יש להם את הכישורים המתאימים כדי שכישורים אלו יהיו חלק טבעי ובלתי נפרד מהם יש אופציה שיכולה לעזור וזה טיפול רגשי קבוצתי שאפשר לקבל במכון לטיפול פסיכותרפי. בעזרת הטיפול הזה יש עוד מספר ילדים בדיוק באותו מצב שזקוקים להכוונה מקצועית . לא פעם ילדים מתקשים להסביר את עצמם כי אין מי שמבין אותם לכן בקבוצה שמכילה אף היא את הדילמות האלו הילד יכול להרגיש מספיק בטוח ולדעת שיש מי שמבין אותו במצב שהוא נמצא.

ההורים גם בתמונה

גם ההורים צריכים לקבל כלים נכונים על מנת לשמר את הכישורים של הילד ואיך עושים זאת? בעזרת טיפול רגשי קבוצתי ההורים עוברים הדרכה מקצועית ופרטנית ובכך מרגישים שהם שותפים מלאים לתהליך שהילד שלהם עובר וגם הם יכולים לעזור לו ולהדריך אותו במקרה הצורך.

תמיכה הדדית

במקרים ובמצבים רגשיים בעיקר אצל ילדים חשוב שתהיה להם את התמיכה המקסימאלית שאפשר, ולכן בעזרת טיפול רגשי בקבוצה הם מרגישים שיש להם את התמיכה הזו, שיש ילדים עם אותו מצב מורכב כמו שלהם והם לא היחידים או יוצאי הדופן כאשר ישנו מכנה משותף בקבוצה גם יכולת התמיכה הרבה יותר גבוהה והילד מרגיש רצוי ושייך. שזה דרך אגב חלק עיקרי בהקניית הכלים.

לפני התהליך הרגשי חשוב להתייעץ עם בעלי מקצוע שיש להם ניסיון בתחום ויודעים כיצד לגשת לכל הליך רגשי זה, לכל ילד את סוג ההתמודדות שלו ואת זה צריך לשים לנגד עיניו של המטפל.כך הטיפול יהיה מוצלח והילד ייצא לעולם החברתי הם כלים אפקטיביים שיעזרו לו לפתח כישורים חברתיים.

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קלאודיה ויסברג ליבנה ויעלי לוי קופל על תכנון מראש של עיצוב פנים עם הדמיות תלת מימדיות
תכנון מראש הדמיות תלת מימדיות - הפתרון לכל החששות בעת עיצוב / שיפוץ אחד הכלים המרכזיים שאנו במשרד...
קרא עוד »
אוק 21, 2021
למה שרשראות לאישה כל כך פופולאריות
אחד מסוגי התכשיטים האהובים ביותר על נשים, הן שרשראות לצוואר. אנחנו יכולים למצוא קטלוגים נרחבים שלהן,...
קרא עוד »
ספט 29, 2020
גגות לאירועים בתל אביב
תל אביב היא עיר תוססת, עיר חוף עם אקלים ים תיכוני. עם אווירה מודרנית וקוסמופוליטית. זהו מקום אטרקטיבי...
קרא עוד »
נוב 30, 2022