כך תבחיני בין משבר זוגי לסתם וויכוח

כל מי שנמצא בזוגיות ארוכת שנים יודע לומר שזו לא משימה פשוטה לנסות ולשמור על האהבה ועל הקשר הטוב. בדרך כלל אנשים מתחילים זוגיות עם הרבה התלהבות, התאהבות ורגשות מיוחדים, אך עם השנים זה נעלם. פתאום אנחנו קמים בוקר אחד ומבינים שאותו אדם שבעבר הדיר שינה מעינינו היום עושה זאת כי הוא מרגיז אותנו, מעצבן וכי התקשורת איתו הפכה להיות מורכבת מאוד. זה נשמע לך מוכר וגם את כבר לא יודעת איך לתקשר עם בן או עם בת הזוג שלך? אם כך, בהחלט יכול להיות שלא מדובר על ויכוח חולף אלא על משבר של ממש. סימנים שיוכלו להעיד על כך הן התשובות לשאלות כמו:

  • איזה פעילויות אתם עושים ביחד? האם אתם רק מתפקדים מבחינה פונקציונאלית או שאתם גם יוצאים לבלות?
  • מהם נושאים השיחה שלכם? האם אתם רק מדברים על עבודה ועל גידול הילדים או שיש לכם גם זמן לחלום ביחד?
  • מתי יצאתם בפעם האחרונה לחופשה ביחד?

ובנוסף לכך: על מה בדיוק אתם מתווכחים? האם מדובר על ויכוחים חולפים שנגמרים בחיוך, חיבוק ונשיקה או שאתם שניכם נשארים כועסים לאורך זמן רב? תשובות לכל השאלות הללו יכולות לסייע לך להבין עד כמה המצב חמור ובהתאם לכך תוכלי להחליט גם מה נכון לעשות.

אל תטמנו את הראש בחול

לא אחת קורה שאנשים אומנם חווים משברים בזוגיות אך במקום להתמודד איתם ביחד כל אחד בני הזוג מתחיל להתעסק בשלו. היא נמצאת יותר בעבודה והוא לוקח קורסים לבישול. היא יוצאת עם חברות והוא נשאר עם הילדים. רגע לפני שזה קורה גם לך ולבן הזוג שלך, כדאי להבין: זה שתתעלמו מהבעיה זה לא מה שיגרום לה לחלוף ובהחלט כדאי שתתחילו להתמודד עם הדברים עוד היום. זוגיות זו עבודה קשה שדורשת תשומת לב, מחשבה ולא מעט זמן כך שכדאי להתחיל לחשוב כבר עכשיו על הדרך שבעזרתה תעבור את המשבר הנוכחי.

האם כדאי לקבל סיוע מקצועי?

זו בהחלט אופציה שכדאי לך לשקול ולהציע לבן הזוג שלך, שכן לעיתים סיוע מקצועי יוכל לעזור. חשוב להבין שהמטפל לא יעשה במקומכם את העבודה וזה שתגיעו לפגישה פעם בשבוע זה לא אומר שהדברים ייעלמו. יהיה עליכם להתחייב לתהליך, למלא אחר המשימות ולהתמיד בעניין כי רק כך תוכלו להיות בטוחים שאתם עושים הכול למען שיפור המצב.

 

 

טיפים להתמודדות עם משבר זוגי תוכלו למצוא כאן.

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
סדנת טימברפריים
אם תמיד אהבתם להתעסק בעץ, אם יש לכם תשוקה ליצור פריטים חדשים ולהתנסות בעולם היצירה (ואף לבנות אלמנטים...
קרא עוד »
יול 17, 2019
מהם גלי הלם ובאילו כאבים אפשר לטפל באמצעותם
רק מי שחווה כאב חריף יודע עד כמה הוא מפריע לחיינו, עד כמה הוא מגביל אותנו ועד כמה הוא פוגע באיכות החיים...
קרא עוד »
נוב 22, 2018
דוד בן הרוש יבנה
דוד בן הרוש יבנה נחשב ללא ספק לאחד האנשים המוכרים והאהובים ביותר בעיר. מדובר על אדם שחי כל חייו ביבנה,...
קרא עוד »
פבר 03, 2021