איך לבחור היכן למקם את המזגן?

רהיטי ילדים ונוער

בחירה נכונה של מיקום להתקנת יחידה פנימית למזגן יכול לשפר את היעילות והתפוקה שלו בעשרות אחוזים. הנה המדריך שילווה אתכם מהרגע הראשון ועד שהטמפרטורות בבית יתייצבו

עוצמתו ויעילותו של המזגן נמדדים לפי שורה ארוכה של פרמטרים. ראשית, הגורמים הביתיים שמשפיעים על המזגן הם מכשירי חשמל פולטי קרינה וחום, מספר האנשים שנמצאים בתוך חלל הפנים, סוג החדר ואופיו, כמות המחיצות בתוך החדר וכמובן מיקום היחידה הפנימית.

שנית, יש גם גורמים חיצוניים שמשפיעים על התפוקה כגון כיוון השמש, גודל ומספר החלונות, הקומה בה נמצא החדר, סוג הגג והתקרה, רמת הבידוד ואזור האקלים בארץ. זו הסיבה בגללה רצוי להתייעץ עם אנשי מקצוע טרם התקנת מערכות מיזוג ולהבין את ההבדלים בין שיטות ההתקנה של מזגנים שונים.

בחירת מזגן לפי סוג החדר

מזגן עילי מתאים למיזוג של חדרים ספציפיים בתוך הבית. הוא יכול לעזור בשמירה על טמפרטורות קבועות בחדרי עבודה, בחדרי שינה של הורים וילדים ובחדרי אורחים. עם זאת, לא כדאי להתקין אותו ישירות מול המיטה או שולחן העבודה כדי לא לגרום להצטננות.

מזגן מיני מרכזי יתאים לחללים גדולים והתקנה שלו מבוססת על התאמת המערכת לגודל החדר. בנוסף, יש היום מגוון רחב של מזגנים בטכנולוגיית אינוורטר. הטכנולוגיה הזו נחשבת לחסכונית מאוד באנרגיה בגלל שהמדחס משנה את תפוקתו באופן רציף. החיסרון היחיד של אינוורטר הוא עלות ראשונית גבוהה ביחס למזגנים אחרים.מעצב פנים

משתמשים במזגן עילי? כך תדעו איפה לשים את היחידה הפנימית

רק אחרי שמבינים את ההשפעה של הפרמטרים השונים על תפוקת המזגן ניתן לבחור אותו בצורה נכונה ויעילה. בנוסף, מומלץ להשקיע מחשבה בעיקר במיקום הספציפי של היחידה הפנימית. אי אפשר להתקין את המזגן ישירות מעל המיטה או מוצרי חשמל. היחידה צריכה להיות מקובעת על גבי בסיס מוצק וחלק שימנע מצב של נפילת המכשיר, אך הרחק ממקורות חום.

חפצים שונים בחדר לא צריכים להפריע למיקום היחידה הפנימית של מזגן עילי מכל סוג. חפצים שחוסמים את הפצת האוויר המקורר פוגעים בחיישן הטמפרטורות ומונעים ממנו להעריך את רמת החום או הקור בצורה מדויקת. כתוצאה מכך עלול המזגן לעבוד ללא הפסקה ולסבול מתקלות ובעיות של בלאי ושחיקה.

יחידה פנימית של מזגן גם לא צריכה להיות מותקנת בחדרים שבהם יש מכשירים שמפיצים גלים אלקטרומגנטיים בתדירות גבוהה. אלו בעיקר מכשירי חשמל עוצמתיים כמו מקרר, כלי נגינה, תנור וכדומה. הפרעות אלקטרומגנטיות פוגעות בתפוקה של המזגן ועלולות לגרום לתקלה במעבד.

מבחינת תחזוקה, יש להתקין את המזגן במקום נוח ונגיש. חשוב לבצע התקנה של יחידת המזגן הפנימית בזווית של מינימום 5 מעלות, כדי למנוע הצטברות אדים על המגש. מומלץ לנקות את המגש אחת למספר חודשים ולהקפיד על הנחיות היצרן.

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חוגי ספורט בתל אביב
כושר גופני הוא דבר חשוב מאוד עבור כל אדם. ישנם אנשים אשר מבצעים פעילות גופנית שוטפת באופן עצמאי על ידי...
קרא עוד »
ספט 16, 2019
איך מתנהלת חקירת מצ"ח?
בעוד משטרת ישראל אחראית על הפשיעה ומיגורה אין לה סמכות לפעול במסגרת הצבא. הגוף המקביל לה הוא המשטרה...
קרא עוד »
מרץ 29, 2021
אירוע לילדים – חשיבות האטרקציות
יום הולדת חוגגים רק פעם בשנה שלא נדבר על אירועים גדולים יותר כמו בר מצווה או בת מצווה הנחגגים רק פעם...
קרא עוד »
אפר 27, 2017