איתור נזילות – טיפים ועצות טובות

נזילות מים יכולות להפוך לסיוט אם לא יודעים איך לטפל בהן ואם לא מטפלים בהם במהירות. נזילות מים גורמות לנזקים כבדים לרכוש ומייקרות מאוד את חשבונות המים, במיוחד בעידן שבו המים הפכו להיות מצרך יקר. כדי להימנע מעוגמת נפש, מנזקים ומבזבוז של כספים רבים, כדאי לקרוא היטב את הטיפים הבאים.

איתור נזילות – שמונה טיפים שחובה לקרוא

  • יש שיטות שונות של איתור נזילות, יש שיטות מקצועיות ויש שיטות קלות ופשוטות שבאמצעותן תוכלו לדעת האם בביתכם יש אכן נזילות מים. ככל שתקדמו לטפל בנזילה, כך  ייגרמו לכם פחות נזקים.
  • חשוב להיות ערניים ולשים לב לכתמים על הקירות או על הרצפה. מדי פעם כדאי להעיף מבט ולחפש כתמים, לעתים הכתמים יהיו עדות לנזילות מים בתוך צנרת המים ולעתים הם יצביעו על כשלים באיטום וחדירה של מי גשמים. בכל מקרה שבו אתם מגלים כתמים על הקירות או על הרצפה, הזמינו מיד אינסטלאטור מומחה.
  • כדי לוודא כי בבית יש נזילת מים סגרו את כל הברזים בבית ואת המכשירים הסניטריים ובדקו האם מונה המים ממשיך להסתובב. אם מונה המים מסתובב על אף שאינכם עושים שימוש במים, סביר להניח כי יש נזילה באחד מהצינורות בבית שלכם. לפעמים נזילות קטנות אינן מראות סימנים בזמן קצר ואם אתם מעוניינים לבצע בדיקה יסודית יותר, סגרו את כל הברזים והכלים הסניטריים במשך שעות הלילה והתבוננו בבוקר האם מונה המים ממשיך לפעול.
  • אם זיהיתם נזילת מים, זה הזמן להזמין איש מקצוע מיומן ומומחה בתחום איתור נזילות. לא כל אינסטלאטור ידע להתמודד בהצלחה עם נזילות המים. כדי לאתר את מקור הנזילה יש צורך בציוד ובמכשור מיוחד וחדשני כמו מצלמה תרמית או סיב אופטי המוחדר אל תוך הצנרת. לפני שאתם מזמינים אינסטלאטור, חשוב לבדוק האם הוא מצויד במכשור הייחודי והאם הוא צבר ניסיון בתחום.plumber-228010_960_720
  • כבר בשיחת הטלפון הראשונה בקשו מהאינסטלאטור הצעת מחיר. אומנם, האינסטלאטור לא יוכל לתת לכם הצעת מחיר מדויקת, אך הוא יוכל לתת לכם אינדיקציה על המחירים שאותם הוא גובה. לאחר שקיבלתם הצעת מחיר ממספר בעלי מקצוע, השוו בין ההצעות, אך זכרו כי אף פעם לא כדאי לבחור באינסטלאטור רק בגלל המחיר הזול. לעתים מחיר זול עלול לאותת על שימוש בחומרי גלם באיכות ירודה, על חוסר ניסיון או על שימוש בציוד מיושן.
  • אם אתם גרים בבית ישן, כדאי לבצע בדיקות של איתור נזילות גם כאשר אינכם רואים סימנים של נזילות. במקרים רבים המים מחלחלים באיטיות ועד שמתגלים הסימנים, הנזק הגדול כבר נעשה. עשו לכם כלל, פעם  בשנה או בשנתיים הזמינו אינסטלאטור המצויד  במצלמה תרמית. הזמנת האינסטלאטור אומנם עולה כסף, אך גילוי מוקדם של הנזילה חוסך  נזקים, עוגמת נפש וכספים רבים.
  • אם יש לכם ביטוח לדירה, פוליסת הביטוח מכסה גם תיקון של נזילות מים. חושדים שיש לכם נזילה בבית, הפעילו את הביטוח, אך התעקשו שהאינסטלאטור מטעמם יגיע במהירות האפשרית וודאו כי הוא מצויד בציוד חדיש ועדכני.
  • אל תשכחו לבקש אחריות על העבודה שמבצע האינסטלאטור כדי שבמקרה של נזילה חוזרת באותו המקום לא תידרשו לשלם שוב עבור התיקון.
בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עיצוב פנים בתים פרטיים – איך עושים את זה?
מאמר זה יספק לכם את המידע שאתם צריכים לדעת על עיצוב פנים בתים פרטיים. הוא גם ידבר בקצרה על הדרכים...
קרא עוד »
יול 22, 2022
טיול מומלץ לעונה הגשומה
ישראל היא לא מדינה שידועה בכמויות גשם גדולות, בכלל נראה כי לפחות בצפון הארץ ישנה בצורת רצינית הנמשכת...
קרא עוד »
ינו 17, 2018
למה צריך תקן לבנייה ירוקה?
אז הבנתם שבמקום שלכם בנייה ירוקה זה חובה ואולי גם הבנתם שהדרך הנכונה ביותר לעשות את זה, זה על ידי...
קרא עוד »
נוב 25, 2020