הסגולה בקריאת תהילים
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

הסגולה בקריאת תהילים

מהיותו אחד מהספרים הפופולריים בדת היהדות וכי יש לא מעט אנשים שמאמינים בסגולויתו, התהילים הפך להיות הספר שמרבית היהודים (אך לא רק) פונים אלין בשעת צרה.
לפי היהודית שבט הלוויים היו המשוררים שקראו את פרקי תהילים בזמן בית המקדש ובשעת עבודת הקורבנות, אבל, יש לא מעט שגורסים שרצוי לאמור פרקי תהילים בכל מצב ובייחוד בשעת צרה, משום שעל פי היהודית סגולת ספר התהילים היא לעורר את רחמיו של האלוהים על האומר אותם.
יש הגורסים שאסור לקרוא בתהילים בשעות הלילה לפני חצות. זרם חסידות חב"ד וחצרות של מקובלים אחרים אומרים בכל יום את הפרק היומי, לדוגמא: תהילים ליום שלישי על פי החלוקה החודשית וביום השבת, קוראים את כל ספר תהילים, לפני תפילת שחרית.

מדוע כדאי לקרוא תהילים בחברותא?

עליכם להבין כי חברים הם דבר חשוב ביותר בחיים ויש להם השפעה אדירה על האושר שלנו. לכן כל אדם צריך לעשות מאמץ בכדי להיות בקשר עם חבריו ולא להזניח את הנושא הזה. על רקע זה יש לציין כי אחד היתרונות שבקריאת תהילים זה ללכת ולקרוא את התהילים לשני עם חברים או חברות. עליכם להבין שברגע שתעשו זאת באופן קבוע אתם תיצרו מפגש חברי רב משמעות אשר יש לו השפעה אדירה על חייכם. לכן אפשר להסתכל על קריאת התהילים כעל מעשה חברי אשר יש לו ערך גדל לחיינו ולפועלנו וזה אולי סוד הקסם האמיתי של התהילים ומשהו שאנו צריכים לקחת בחשבון.

האם די בקריאת תהילים?

כפי שכבר אמרנו קריאת תהילים לפחות פעם ביום תעשה נפלאות ותזמן לכם חשיבה חיובית יותר, אנרגיה חיובית יותר ובטח שתעזור לכם להיות אנשים טובים יותר. אך לא די בקריאת תהילים ועליכם להבין כי אתם צריכים לשים לב מה אתם עוד עושים בחייכם ואיך אתם פועלים ביום יום ולא רק כאשר אתם קוראים את התנ"ך.

Share this post

גלילה לראש העמוד