בטיחות הילדים
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

אסור להתפשר על בטיחות הילדים

אין דבר שיכול להיות משמח יותר מאשר ילד שבא לעולם, כי זה לא שאנחנו מחכים לו רק תשעה חודשים, שכן בפועל זה הרבה מעבר לזה. אנחנו מחפשים אהבה, מחליטים להקים משפחה ועד שהילד מגיע עוברות לא מעט שנים. מכאן גם נובעת החשיבות של הילדים והרצון להגן, לשמור עליהם ולעשות הכול כדי שהם ירגישו הכי טוב שאפשר. נשמע לכם מוכר וגם אתם בתור הורים צעירים רוצים לעשות הכול למען הילדים? אם כך, כדאי שתפנימו היטב: על בטיחות הילדים לא מתפשרים. אומנם זה נכון שבעבר ילדים היו נולדים בבית, הרחק מבתי החולים והם היו שורדים היטב גם ללא משחקי התפתחות, אך העידן שבו אנחנו חיים השתנה. היום יש לנו את הכלים הטובים ביותר להגן על הילדים ובהחלט כדאי להשתמש בהם, כי אם יש דבר שאתם חייבים להבין זה שלילדים שלכם מגיע לקבל את הטוב ביותר.

איזה אביזרי בטיחות כדאי לכם לקנות?

כשמדברים על בטיחות הילדים צריך לעשות הפרדה בין הבטיחות בנסיעה ובין הבטיחות בבית. אם מדברים על הבטיחות בנסיעה הרי שצריך לקנות להם את כל המתקנים לרכב, כאשר לכל גיל יתאים מתקן אחר. זה הזמן לעצור ולהבהיר נקודה שנייה: לא מדובר על הרצון הטוב של ההורים להגן על ילדיהם אלא מדובר על עניין של חוקים יבשים וברורים שאתם חייבים לעמוד בהם. הילדים שלכם חייבים להיות ישובים במושבי הבטיחות וחייבים להיות חגורים בצורה נכונה כדי שהנסיעה תהייה בטיחותית וחוקית. מבחינת ההגנה על הילדים בבית, כדאי שתדעו שיש סוגים שונים של אביזרים שכדאי לכם לרכוש, כמו לדוגמא: מתקנים שונים למניעת נפילות מהמיטה, כיסאות אוכל מיוחדים לילדים ועוד. במסגרת המתקנים השונים תוכלו לרכוש גם מיטות מעבר ולולים, שכן לכל גיל של הילדים יש מתקנים אחרים שיאפשרו לנו להגן עליהם.

כמה צריך להשקיע בעניין?

אי אפשר להתכחש לכך שכל מה שקשור לקניות עבור הילדים זו תעשיה שלמה, ולכן בהחלט אפשר להבין מדוע גם אתם הייתם רוצים לעשות הכול לחסוך. לרוב ההורים יש דילמה, שכן מצד אחד הם היו רוצים לחסוך אך מצד שני הם היו רוצים לקנות לילדים את הטוב ביותר. הפתרון פשוט, והוא כולל השוואת מחירים, שכן היום אפילו בנושא של בטיחות הילדים יש תחרות בין היצרנים השונים. כדאי לקבל תחילה החלטה מה אתם רוצים לקנות ואיזה סוג של מכשירים דרושים לכם כדי להגן על הילדים. לאחר מכן מומלץ יהיה להשוות בין מספר אפשרויות רלוונטיות וכך תוכלו לבצע קנייה חכמה וזולה.

Share this post

גלילה לראש העמוד