תפילין
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

בר מצווה – אירוע של פעם בחיים

תפילין

החיים שלנו מורכבים מפסיפס רחב של אירועים המרכיבים את חיינו והופכים אותם למיוחדים. ישנם אין ספור אירועים שאנו זוכרים והם הופכים את החיים שלנו לכה מיוחדים. אך האם יש אירוע משמח יותר מאשר בר מצווה? האירוע הזה שנחגג אצל הבנים בגיל 13 הוא אירוע של פעם בחיים ובגלל זה הוא כה מיוחד. בבר מצווה הנער הופך לגבר ומקבל משמעות חדשה שלא היינו מקבלים בשום מקום אחר. טקס הבר מצווה הוא אחד הדברים החשובים ביותר ביהדות וכך העלייה לתורה מקבלת משמעות חדשה. זהו דבר חשוב ביותר אליו אנחנו צריכים להיות מודעים ולעשות הכול בכדי לחגוג את הבר מצווה בצורה הטובה ביותר. עלינו ההורים מוטלת החובה להפוך את הבר מצווה לאירוע מיוחד ושונה מכל מה שהכרנו. על כן אנחנו צריכים להשקיע בכל פן בבר מצווה ולהפוך את החגיגה ליותר מיוחדת.

תפילין מחיר – בכדי לקנות את התפילין הטובים ביותר

בבר מצווה עושים שימוש נרחב בתפילין ועלינו לזכור זאת. זוהי הפעם הראשונה בה הנער שהינו למעשה גבר מניח תפילין ובגלל זה כל כך חשוב להשקיע בנושא זה. אך מה בדבר מחיר התפילין? תפילין מחיר משפיע על שאלת הקנייה והוא משמעותי ביותר לשאלה איזה תפילין נקנה. הכול תלוי כמובן בתקציב שלנו ובכמה אנחנו רוצים להוציא על כך. זוהי שאלה מרכזית המשפיעה על הבר מצווה ואנחנו צריכים להתחשב בזה. עלינו לזכור כי בגלל שהתפילין ישמשו את הילד אחר כך לכל אורך החיים שלו עלינו לחשוב ולקנות תפילין מהודרים כמה שיותר שיענו על הצרכים של הנער.

תפילין – כי מחיר הוא לא חזות הכול

אך למרות שמחיר הוא חשוב ביותר עלינו להסתכל על דברים נוספים כאשר אנחנו קונים תפילין, ובראש ובראשונה על האיכות של התפילין. איכות התפילין היא חשובה ביותר והיא משפיעה על השאלה האם נקבל את התפילין הטובים ביותר. כמובן שהמחיר משפיע על איכות התפילין, אך לא תמיד התפילין היקר ביותר הוא גם האיכותי ביותר ואת זאת עלינו לזכור ולחשוב פעמיים לפני שאנחנו  קונים תפילין חדשים.

Share this post

גלילה לראש העמוד