פיתוח מוצרים לילדים
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

עקרונות פיתוח מוצרים לילדים

פיתוח מוצרים לילדיםכאשר אנחנו מפתחים מוצרים המיועדים לשימוש של ילדים אנחנו צריכים לוודא שמוצרים אלו בטוחים. עקרונות פיתוח מוצרים לילדים כוללים שמירה על חומרים בטוחים ולא רעילים לייצור המוצרים. עוד חשוב לשים לב שהעיצוב של המוצר מתאים לגיל הילד וליכולת הרגשית והקוגניטיבית שלו. פיתוח מוצר לילדים בכל גיל יכול להיות תהליך מורכב מאוד וחשוב לעשות זאת ביסודיות רבה ללא עיגול פינות. ככל שנשקיע יותר בעיצוב ופיתוח המוצר כך המוצר יהיה מוצר שיהיה מושך יותר עבור ילדים והורים כאחד.

למה חשוב לשים לב שמפתחים מוצר לילדים?

פיתוח מוצר לילדים יכול לאפשר לילדים להתפתח בצורה טובה יותר. כאשר מפתחים מוצרים לילדים חשוב לפתח אותם בהתאם לגיל שלהם ולצורך שיש לילדים מהמוצר. כך למשל כאשר מפתחים צעצועים כדאי לפתח אותם כך שהם יעודדו את הילד לצמיחה ולהתפתחות מבחינה רגשית, מחשבתית וגופנית. ישנם מוצרים שהפיתוח שלהם נועד לעודד את ההתפתחות המוטורית של הילדים וחשוב לוודא שמוצרים אלו מותאמים למבנה הגוף של הילדים ולצרכים הפיזיים שלהם. חשוב לפתח מוצר באופן שיהיה אחראי מאוד. פיתוח לא אחראי של מוצרים לילדים יכול לגרום להם לסכנה או לנזק רב. במיוחד חשוב לשים לב לפיתוח של מוצרי מזון לילדים – שיש בהם את כל הוויטמינים ואת כל המרכיבים התזונתיים שיש לילד צורך בהם בשלב ההתפתחות בו הוא נמצא.

 למה חשוב לשים לב לבטיחות המוצרים של ילדים בעת הפיתוח שלהם?

פיתוח מוצר לילדים מהווה דרך נפלאה לקדם מאוד ילדים ואת ההתפתחות האישית שלהם. כאשר מפתחים מוצרים שמיועדים לשימוש בלעדי של ילדים חשוב מאוד לשים לב לבטיחות המוצר. בטיחות המוצר כוללת בדיקה שהמוצר לא יכול להתפרק כך שהילדים יבלעו אותו. היא כוללת גם שימוש בחומרים שהם לא רעילים כמו למשל צבע טבעי ולא צבע שהוא רעיל. פיתוח המוצר כולל גם מחשבה איך הילדים יוכלו להשתמש במוצר באופן הבטוח ביותר. הבטיחות של המוצר נקבעת לפי מכון התקנים בארץ וגם לפי תקנים בינלאומיים שכוללים את עמידות המוצר למצבים קיצונים כמו למשל מצבים של שריפה.

Share this post

גלילה לראש העמוד