מה היא חומת אש ומי צריך אותה?

מה היא חומת אש ומי צריך אותה?

הנושא של אבטחת מידע הוא קריטי בארגונים וחברות רבות בעיקר לאור הנושא של פרטיות והגנה על מידע ויש חשיבות לשמור שהמידע לא יגיע לידיים לא ראויות. יש שלל פתרונות לשמירה על פרטיות והגנה על המידע כאשר אחת הדרכים היא שימוש בחומת אש – עליה ניתן לקרוא בהרחבה גם דרך הלינק https://exsitu.co.il/articles/security/firewall/.

מה זה בדיוק חומת אש

חומת אש נקראת גם Firewall ומטרתה היא הגנה על רשת האינטרנט הפנימית של הארגון בהתממשקות עם הרשת החיצונית לארגון. היא למעשה מאפשרת מעבר מידע בצורה בטוחה ומונעת כניסה לא רצויה שיכול לסכן את הארגון. חומת אש יכולה להיות אישית על ידי התקנה של תוכנה ספציפית על המחשב או כזו שמותקנת ברשת, יש הבדל בין חומת אש פשוטה המתאימה למחשב ביתי לבין מה שנכון לעסקים, ארגונים וחברות.

כיצד עובדת בפועל חומת אש

אפשר לדמות חומת אש לשומר הנמצא בכניסה אשר מאפשר כניסה ויציאה רק לכאלו המורשים לעשות זאת. למעשה חומת האש מונעת כניסה לרשת האינטרנט הפנימית מכל מי שאינו מורשה לכך ובמקביל מונעת או מגבילה את יציאת המידע החוצה למשל גלישה לאתרים מסוכנים. יש חשיבות להתקנה של חומת אש טובה ומקצועית על ידי שירותי מחשוב ענן כך שהיא אכן תיתן את המענה ותבצע את תפקידה.

מי צריך חומת אש

בשורה התחתונה, כולם, בין אם מדובר על ארגון ממשלתי או חברה פרטית, חברה שיש לה מספר מצומצם של עובדים או חברה שמעסיקה מאות ואלפי עובדים, חברה העוסקת בביטחון וגם ארגונים ומקומות העוסקים ברפואה, קמעונאות ועוד. חשוב שלכל מחשב תהיה חומת האש שלו כדי שההגנה תהיה מקסימלית וחשוב לא פחות לדאוג שהיא תהיה הכי מעודכנת. עוד משהו שכדאי לדעת הוא שחומת אש מסייעת להגנה פנים ארגונים על ידי כך שהיא מסייעת להחליט איזה מידע יגיע למי ומי לא ייחשף למידע מסוים.

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
בחירת שולחן עץ מיוחד לבית – איך בוחרים שולחן עץ בצורה נכונה
כשאנחנו בוחרים לעצב את הבית שלנו, אזי שיש לנו דרכים שונות לעשות זאת. אחת הדרכים, באופן טבעי, היא להשתמש...
קרא עוד »
מאי 11, 2022
מהם הסימפטומים של כף יד נרדמת?
לא מעט אנשים שמים לב שעם השנים הם מתחילים לחוש הרדמות בכף היד. לעיתים מדובר בהרדמות וכאבים שנגרמים...
קרא עוד »
ינו 04, 2022
חדרי בריחה שמתאימים לגיקים
אז אתם מחפשים חדר בריחה, אבל אתם רוצים להיות בטוחים שהמקום אכן יאתגר אתכם, שהתעלומה תהיה מורכבת מספיק...
קרא עוד »
מרץ 11, 2019