מה קורה כשאחד מבן הזוג מבצע שינוי משמעותי בחייו

יועץ לפנסיה

זוגיות היא מסע משותף וממושך. כל זוג וותיק יספר על עליות ומורדות, על תקופות טובות יותר ופחות. זהו חלק מטבע החיים, ומי שמעוניין בזוגיות ממושכת חייב לעבור שיעור בגמישות ובפשרות. ישנם גלים של קושי שמופיעים ללא התראה מוקדמת, אך ישנם מצבי חיים צפויים שמומלץ להיערך לקראתם. כך למשל לידת תינוק, מעבר דירה, פרויקט שיפוץ או רכישה, שינויים בקריירה – כל אלה יגבו בהכרח מחיר מן הזוגיות. כדאי לשוחח על הנושא מראש, לתאם ציפיות ולנסות להימנע ממוקשים.

שינוי בקריירה

שינוי משמעותי בקריירה של אחד מבני הזוג מביא עמו אתגרים ולחצים שונים אך בהחלט יכולה להוביל גם לשינויים חיוביים. קחו למשל מצב שבו הרעיה מחליטה לעשות שינוי בקריירה. נשים אקדמאיות רבות מחליטות למשל לבצע שינוי ופונות לתחום החינוך באמצעות מסלול לימודים של הסבת אקדמאים להוראה באחד ממוסדות החינוך. גם אם הבחירה בשינוי נראית בעייתית בהתחלה, שכן אתה מוצא את עצמך נשוי לרעיה שהשאיפות שלה השתנו (דבר שישפיע על כל חיי המשפחה), יש לקחת בחשבון שיחד עם זאת גובה ההכנסה שבניתם עליה בתכניות לעתיד, בהחלט עתיד לעלות.

תמיד יש להבין מהן החסרונות ומהן החוזקות של אותה החלטה, שכן פעמים רבות החלטה על הסבה תוביל לעלייה ברמת החיים של בני הזוג. זה הרגע לשיחת עומק ולהבנה ממשית של הסיבה לשינוי. סביר להניח שכאשר תלבנו את הנושא תסכימו שאדם חייב לבחור בעבודה שמרגשת אותו ומאתגרת אותו. קורה שתחומי העניין משתנים עם הגיל. סקרו את היתרונות, ולא רק את החסרונות – קביעות, בטחון, יציבות ושעות עבודה נוחות. לאחר מכן תצטרכו לעבור עוד מסלול ארוך של הסתגלות והתאמה אבל תוכלו לצלוח אותו בקלות רבה יותר לאחר ששניכם השתכנעתם שהשינוי חיוני ונחוץ לאושר המשפחתי.

רכישת או שיפוץ נכס

מדובר כאן באבן נגף משמעותית בדרכם של בני הזוג, ומערכות יחסים רבות מתערערות אגב ריבים על סוג האריחים בחדר האמבטיה. ראשית, אל תצאו מנקודת הנחה שזה לא יקרה לכם. התכוננו לתסריט הגרוע ביותר על ידי הקצאת תקציב מדוקדק, התאמת ציפיות וחלוקת תפקידים. קבעו ביניכם קוים אדומים שמעבר להם לא תיסחפו עם ההוצאות. שריינו סכום נוסף בצד לחריגות בלתי צפויות, אך אל תעשו בו שימוש כדי לממש פנטזיות.

לאחר שיחות ההכנה, דאגו לעבוד עם ספקים שיש לשניכם כימיה איתם. קבעו זמנים מסודרים לשיחות ו'פגישות הנהלה' שבהן תעברו ביחד על המצב ותוודאו שהפרויקט מתנהל כמתוכנן. התמודדו כצוות מתואם עם הקשיים ועם האתגרים והימנעו ממצבים שמציבים אתכם משני צידי המתרס. פרגנו לעצמכם זמן איכות בתקופה הקשה הזו בצורת חופשה או בילוי משותף, הרחק מכל הלחצים.

מעברים

מעבר לדירה חדשה מטיל קושי רב על הנישואין, ובאופן מיוחד כאשר הוא מתבצע מעיר לעיר או אפילו מארץ לארץ. בנוסף, מעברי דירה לרוב קשורים לאירועי חיים נוספים – לידת תינוק, שינויים בקריירה וכדומה. מעבר לקשיי המעבר עצמם: האריזה, הפירוק, עיצוב וסידור הנכס החדש – קיימים הקשיים של ההסתגלות לאזור המגורים החדש. הילדים עשויים להידרש למסגרות חדשות, צריך להחליף את רופא המשפחה, את ספקי השירותים השונים ועוד. גם במקרה הזה, המפתח לפתרון טמון בתקשורת טובה, תכנון מדוקדק והרבה סבלנות.

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
משרד תיווך במעלות מקצועי – קווים לדמותו 
בנוף הפיננסי המורכב והמתפתח של ימינו, מציאת משרד תיווך מקומי מקצועי הופכת להיות קריטית עבור אנשים...
קרא עוד »
יול 05, 2023
איך למצוא רופא שיניים מומלץ?
הבריאות שלנו היא הדבר החשוב ביותר בחיינו ורק מי שחלה במחלה רצינית יעיד עד כמה הבריאות משמעותית...
קרא עוד »
מאי 06, 2018
לאיזה סוגי אירועים יכולה להתאים סדנת יצירה?
סדנאות יצירה הפכו לדרך פופולרית יותר ויותר להוסיף אלמנט ייחודי ואינטראקטיבי לאירועים שונים. סדנאות...
קרא עוד »
יונ 20, 2023