תנאי משכנתא לזוגות צעירים 2017

תנאי משכנתא לזוגות צעירים 2017

מהם תנאי המשכנתא לזוגות צעירים לשנת 2017? בשל יוקר המחייה והעלייה הקשה במחירי הנדל"ן יחד עם מחאות חברתיות שגורסות שבלתי אפשרי לרכוש דירה בעיקר בקרב זוגות צעירים בישראל, הבינו בכירים בממשלה כי יש להנגיש את הדירות לציבור וכעת תנאי המשכנתא הפכו לנגישים יותר לזוגות צעירים בשנת 2017. אז מהם התנאים בישראל כיום? הכל בהמשך.

תנאים מועדפים לזוגות ורווקים שעומדים בתנאים מסוימים

כיום הציבה המדינה תנאים מסוימים שמסייעים לזוגות וקווית לבחור מסלולי משכנתא בתנאים טובים יותר ובכך להגשים את המטרה והיא לרכוש דירה ראשונה. אחד המסלולים מאפשר לבחור בהלוואה בתנאים מיוחדים, לקבל סבסוד מהמדינה לרכישת דירה וזאת באזורים המוגדרים על ידי המדינה כאזורי פיתוח. בנוסף אותם זוגות יוכלו לרכוש דירה ללא מיסים שבח ומיסי רכישה. חשוב לדעת שלפני צעד כה משמעותי כמו משכנתא מומלץ להתייעץ עם יועץ משכנתא מנוסה ע"מ לעשות את העסקה הכי טובה.

מחיר למשתכן

תוכנית נוספות שהגתה המדינה היא תכנית מחיר למשתכן. בתכנית זאת יכולים זוגות צעירים לנסות לרכוש ידיות דירות עם הנחה רצינית ובאמצעות הון עצמי נמוך במיוחד. יחידות הדיור ממוקמות באזורים שונים בארץ והן ניתנות לזוגות במחירים טובים. מחיר למשתכן הינה תכנית שנוסדה בשנים האחרונות והיא מקנה רכישת דירה עם הון עצמי של 100 אלף שקלים בלבד לרכישת דירה ראשונה. הזכאים לתנאים הינם זוגות נשואים, רווקים מעל גיל 35, או ותושבים גרושים שיש להם ילדים.

משכנתאות לזוגות צעירים ממשרד השיכון

כיום משרד השיכון מעניק לזוגות צעירים שרוצים לרכוש דירה ראשונה משכנתאות בתנאים טובים. המשכנתאות ניתנות גם לזוגות נשואים וגם לרווקים שגילם מעל לגיל 30. תנאי המשכנתא תלויה במצב המשפחתי בשירות הצבאי ומספר הילדים של כל משפחה. בנוסף ישנן שיטות ניקוד כמו גיל הנישואין ומספר ילדים גבוה. חשוב לציין כי משכנתאות אלה ניתנות בריביות נמוכות והן ניתנות ללא עמלת פירעון מוקדם.

מענק לרכישת דירה בפריפריה

עוד הטבה של משרד השיכון היא הטבה לרוכשים דירות בישובים ובפריפריה. מי שירצה לרכוש דירה בישובים ובערים שנמצאות בפריפריה, יזכה למענן לרכישת הדירה ממשרד השיכון. המענק יינתן בתנאי שהרוכשים יתגוררו במושב או בעיר במשך 15 שנים. המענק הינו בסך של 100 אלף שקלים והוא ל 30 ישובים מוגדרים בארץ.

 

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך לבחור חברת אינטרנט?
אם יש משהו שמאוד מאפיין את העידן שבו אנחנו חיים, זה שככל שעוברות השנים אנחנו מצפים לנוחות גבוהה יותר...
קרא עוד »
מרץ 04, 2015
ההשלכות על הפצת הסרטון של המקרה בקפריסין
בעידן שבו האינטרנט לוקח חלק בלתי נפרד מחיינו, גם תחום הפשיעה לוקח חלק בפלטפורמה זו ומתפשט גם בצורת...
קרא עוד »
ספט 17, 2019
כמה משכנתא אפשר לקחת על דירה שנייה?
גובה המשכנתא שתוכלו לקחת על דירה שניה תלוי בכמה גורמים, ביניהם גודל הנכס השני וסוג ההלוואה. זאת בשל...
קרא עוד »
אפר 20, 2023