חסכון לילדים
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

חסכון לילדים – הדבר החשוב ביותר שיש

ילדים הם הדבר היקר ביותר בחיינו, אנחנו נעשה הכול בכדי שיהיה להם טוב ובכדי שהם יוכלו לחיות ברווחה, בעיקר רווחה כלכלית. אין ספק שאנחנו נשקיע את כול מה שניתן לילדים שלנו ונעשה הכול בכדי שהם יהיו מרוצים. הדרך להבטיח את עתיד הילדים היא להשקיע בחיסכון הילדים שלנו. ככל שנשקיע בחיסכון לילדים שלנו כך נהיה יותר בטוחים כי העתיד הכלכלי שלהם יותר בטוח וכי אנחנו יכולים לישון בשקט בלילה. ישנה חשיבות עצומה לחיסכון הילדים וככל שנתחיל אותו יותר מוקדם כך ייטב ומדוע? בגלל אפקט הריבית הדריבית. כל שקל שנשקיע בילדים שלנו בגיל צעיר יהפוך להרבה שקלים כאשר הם יגדלו. זהו יתרון גדול אליו אנחנו צריכים להיות מודעים ובגללו להתחיל להשקיע מגיל צעיר ביותר בחיסכון לילדים.

חסכון לילדים

מה אפשרויות החיסכון לילדים שלנו היום

אז כיצד אנחנו יכולים להשקיע בחיסכון לילדים שלנו? מה עלינו לעשות בכדי להבטיח כי החיסכון שלהם יהיה הטוב ביותר? כיום משרד האוצר פתח בתכנית חיסכון לכל ילד, בתכנית זו מופקדים מתוך קצבת הילדים 100 שקלים לילדים שלנו והם נצברים בחיסכון בשבילם כאשר הם מגיעים לגיל 18. אך בחיסכון זה אין די ואנחנו צריכים לעבות את החיסכון הזה עם אנחנו רוצים להבטיח עתיד כלכלי בטוח לילדים שלנו. אם אנחנו רוצים להבטיח כי הילדים שלנו יוכלו לקנות בית או כול דבר גדול אחר אנחנו צריכים להתחיל להשקיע בחיסכון הזה כבר מגיל צעיר בנוסף לחיסכון לכל ילד של משרד האוצר.

חשיבות החיסכון בחברה אמינה שתהיה קיימת לאורך שנים רבות

כאשר אנחנו משקיעים בחיסכון לילד שלנו מגיל צעיר אנחנו עושים זאת לאורך שנים רבות. אנחנו מצפים כי החיסכון יהיה קיים למשך שנים רבות ויחזיק מעמד למשך זמן רב. ככל שהחיסכון יהיה תקף ליותר זמן כך אנחנו רוצים להיות בטוחים כי החברה שאנחנו משקיעים בה תחזיק מעמד לאורך שנים ארוכות יותר. הדבר האחרון שאנחנו רוצים הוא להשקיע בחברה שלא תחזיק מעמד לאורך כול תקופת החיסכון וזוהי נקודה חשובה ביותר. בגלל זה אנחנו צריכים לבחור בחברה גדולה ואמינה בעלת אמצעים ויכולות, ככל שהחברה יותר גדולה כך אנחנו נהיה בטוחים כי היא תחזיק מעמד לאורך שנים יותר ארוכות.

קופת גמל להשקעה כחיסכון מנצח לילדים

קופת גמל להשקעה היא פתרון מצוין לחיסכון לילדים שלכם. ניתן לפתוח קופה בכל גיל ולרשום אותה על שם הילדים שלכם או על שמכם. הקופה היא נזילה לחלוטין וניתן למשוך ממנה כספים בכול שלב. מנגד אם אנחנו רוצים בכך אנחנו יכולים לחסוך לילד שלנו עד גיל הפנסיה וזהו יתרון עצום המאפשר לנו לא לשלם מס על החיסכון הפנסיוני. כך אנחנו יכולים ליהנות מכל העולמות ולחסוך לילדים שלנו בצורה בטוחה ואיכותית.

Share this post

גלילה לראש העמוד