מה זה אשטנגה יוגה
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

מה זה אשטנגה יוגה

למרות שזה נראה כי כל היוגה היא פחות או יותר אותו הדבר, יוגה היא הרבה יותר מאשר רצף של תנוחות שיש להן שמות שרבים אוהבים לגחך כאשר הם שומעים אותם לראשונה, יוגה היא הדבר הזה אשר נוסד לפני הרבה מאוד זמן באזור של הודו וזה די מרשים לראות כיצד היא השתרשה לה גם אל תוככי התרבות של המערב.

בתוך העולם הזה של היוגה יש כל מיני סוגים של טכניקות אשר התפתחו להן עם הזמן שחלף, ונכון להיום אדם אשר מכיר את היוגה לראשונה רואה כי יש שמות שונים לפי סוגי טכניקות שונות, החל מיוגה לנשים בלבד ועד לאשטנגה יוגה שלה יש קורס מורים ליוגה שמלמדים עד היום את השיטה.

מעולה לגוף וגם לנפש

למה בכלל יוגה טובה? דארמה יוגה היא הרבה יותר מאשר סוג של פעילות פיזית. היא פעילות הרבה יותר מתונה אשר יכולה להתבצע בכל מקום כמעט, מבלי שזקוקים אל ביגוד או מיקום מיוחד לשם כך. מה כן צריכים על מנת לעשות יוגה? לדעת את הטכניקה ולשכלל אותה לאט לאט ככל שחולף לו הזמן והתרגול נעשה יותר משופר.

אשטנגה יוגה היא כזו אשר מציעה טכניקה שמשלבת בין התנוחות של היוגה לבין תנועה רציפה ונשימה באופן מודע ומבוקר על ידי המבצע שלה. הטכניקה הזו אינה דורשת כישורים או גמישות אלא רק את הרצון הזה להעניק לגוף ולנפש אימון שמחזק ומחיה את שניהם יחדיו.

למי מתאים התרגול

כאמור, לא חייבים להיות אנשים גמישים במיוחד או אנשים בעלי פיגורה כדי לתרגל יוגה. אומנם תמיד רואים עד כמה אנשים שמתרגלים יוגה כבר במשך של שנים הם כאלה שיש להם גמישות רבה ומעין מסך של רוגע על פניהם שבולט למרחק, אבל דבר זה מתרחש לאחר תרגול רב שנים והעמקת הידע והטכניקה אל גבולות שנחצים בכל פעם מחדש. זה כדאי להגיע עם בגדים נוחים, כי בטכניקה הזו יש מאמץ וישנה הזעה, ולכן גם הבאה ש מגבת קטנה לאימון תהיה יעילה וההסרה של הנעליים היא בגדר של ברירת מחדל.

 

Share this post

גלילה לראש העמוד