טיפול רגשי בילדים
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

טיפול רגשי בילדים – הכיצד?

כאשר אתם מרגישים שהילד שלכם סובל מביטחון עצמי נמוך, כי הוא אינו יוצא לפעילויות חברתיות או שחברים אינם באים איליו, שהוא בודד, סובל מתסכולים או התקפות זעם ובכלל שמבחינה חברתית ואישית הוא איננו מתפקד או שחייו אינם מאושרים – חשוב לשקול טיפול רגשי. אבל כיצד מתקיים טיפול מסוג זה? הכל בהמשך.

מהו טיפול רגשי

טיפול מסוג זה הוא טיפול שבתחילתו נועד לאבחן ולבדוק האם הילד שלכל סובל מבעיות ביכולות ליזום ולהשתלב חברתית. האבחון בודק האם לילדכם ישנה ביישנות חברתית או בעיות להתמודדות עם סיטואציות חברתיות ושליטה עצמית, והאם הוא זקוק לטיפול כזה. במידה וכן, הטיפול הרגשי יתמקד בקבוצה של ילדים שיתקיים בצורה מהנה שתשלב משחק ויצירה.

כיצד טיפול רגשי במשחק ויצירה עוזר לילדים?

טיפול רגשי לילדים עוזר לילדים לחזק את המיומנויות החברתיות שלהם. הוא עוזר לילדים להשתלב בצורה נכונה עם סיוע של מטפל רגשי מוסמך ועם ליווי של ההורים כיצד לנהוג בסיטואציות שונות, הוא מחזק את הילד ואת בטחונות העצמי, והוא עוזר לילדכם להשתלב טוב יותר בחברה, ליהנות ולהרגיש בטוח בחברת הילדים שהוא נמצא עמם.

מהן השיטות של טיפול רגשי בילדים?

השיטות שנוהגים בהן בטיפול מסוג זה הן שיטות שמדריכות גם את ההורה וגם את הילד להתמודד עם שלל מצבים וסיטואציות. הטכניקות מופעלות באמצעות טיפול פסיכולוגי יחידני אך גם קבוצתי.

הטיפול מתאים למגוון רחב של בעיות רגשיות בקרב ילדים בים אם מדובר בקושי חברתי, חרדות אצל ילדים בעיות בזעם ושליטה ועוד.

הטיפול כולו מפתח את הכישורים החברתיים של הילד, הוא שם דגש על מיומנויות חברתית, והוא עוזר לילד להתנהל נכון יותר בעולמו.

מדוע יש לנהל את הטיפול בקבוצה?

טיפול בקבוצה עוזר בתהליכי החיברות הטבעיים של הילד, הוא מטפל בילד כאשר הוא נמלא עם ילדים אחרים בני גילו. המפגש שהופך למשחק מהנה, אינו מאיים על הילד, אינו מרגיש כמו טיפול פסיכולוגי, ובכך הילד רוצה להגיע למפגשים תוך שהוא מרגיש שייך ובמסגרת חובקת. ולכן טיפול רגשי בילדים בקבוצה הינו כה מומלץ.

Share this post

גלילה לראש העמוד