קורס חשבי שכר – כשמחפשים מקצוע משתלם

קורס חשבי שכר הפך בשנים האחרונות לאחד מקורסי המקצוע המבוקשים ביותר בישראל. הסיבה העיקרית היא כמובן הביקוש ההולך וגואה בשוק העבודה לחשבי שכר מקצועיים, והמשכורת הנאה שמגיעה עם עבודה זו. עם הביקוש עולה הצורך במענה נכון, ולכן נוצר קורס ייעודי.

חשוב לציין כבר בשלב זה של המאמר כי הקורס הנ"ל אינו מחייב ידע קודם בהנהלת חשבונות, והוא אינו מיועד לרואי חשבון בלבד, אלא פתוח גם לקהל הרחב, ולכל מי שמעוניין לקבל את הכלים החיוניים שיאפשרו לו (או לה) להשתלב בעבודה בתחום מתגמל זה. צעירים, מבוגרים, אין זה משנה, פרט ל-12 שנות לימוד.

קורס חשבי שכר בכיר

קורס חשבי שכר בכיר הוא קורס מתקדם, בו ידע מקיף הנפרש על לא פחות ממאה וארבעים (140) שעות לימוד במסלולים שונים (מסלול בוקר או מסלול ערב). כל אחד מהמסלולים יקנה למשתתפים בו תעודה רשמית של לשכת רואי החשבון בישראל, במידה, כמובן והתלמיד יעמוד בתנאי הסף:

  • בחינה עיונית – בחינה בת 4 שעות, על מס הכנסה, דיני עבודה ועל ביטוח לאומי בישראל
  • בחינה מעשית – בדיקת הידע והיכולות שנרכשו במהלך הקורס, לאורך שעה וחצי
  • בחינת מתכונת – בה חייבים להגיע לציון של לפחות 50 נקודות

בקורס יילמדו נושאים רבים ומגוונים, כולל, לדוגמא, מדרגות מס בחישוב חודשי ובחישוב מצטבר, שווי ההכנסה, נקודות זיכוי וזיכויים אישיים, קרנות השתלמות, פטור לפיצויים וקצבאות, ועוד.

איך בוחרים היכן ללמוד?

ובכן, בכדי לבחור את בית הספר הנכון ללימודי קורס חשבי שכר מוטב ללכת לפי התוצאות. חפשו איזה בי"ס הציג תוצאות טובות יותר לאורך השנים, כלומר הגיע להצלחה מרובה עם הסטודנטים שלו. בדקו, בנוסף, כמה שנים עובד בית הספר בתחום, ובעיקר בלימוד והוראה של נושא ספציפי זה, כדי לדעת כמה ניסיון מגבה את מסלול ההוראה שלהם.

במידה ואתם מכירים שמות, כדאי לעיין ברשימת המרצים, ולהתרשם מבעלי המקצוע אשר מעבירים לכם את התכנים. בנוסף חשוב מאוד לבדוק כי המכללה אכן נמצאת תחת פיקוח ועם אישור של לשכת רואי החשבון בישראל.

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
יהלום שחור
יהלום שחור הוא סוג של יהלום שמדורג בסולם עוצמת הצבע. הציון עובר מ-D ל-Z, כאשר D הוא האינטנסיבי ביותר ו-Z...
קרא עוד »
אוק 06, 2022
ציוד אומנות ויצירה – היכן משתלם לקנות?
ציוד אומנות ויצירה היה ועדיין נשאר פריט חובה לכל חובב אומנות ויצירה מושבע. ציוד האומנות עוזר לנו...
קרא עוד »
פבר 07, 2016
הפתרון המושלם: פירוק רכבים ישנים
לא פעם אנחנו יכולים לראות מודעות אשר תלויות במקומות שונים, ובהן כתוב על חברות ואנשי מקצוע שמחפשים...
קרא עוד »
אוג 26, 2018