רשלנות רפואית בהריון
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

רשלנות רפואית בהריון – כל מה שצריך לדעת

הריון ולידה, אחד מאותם אירועי חיים המשמחים, המרגשים ומשני החיים ביותר לרוב נגמרים בסדר אצל רוב הנשים, יחד עם זאת יש מצבים אשר משהו משתבש בהריון או בתהליך הלידה אשר מוביל לאסון, שיבושים אשר בשל רשלנות רפואית עלולים להוביל לתביעה כנגד הרופא, הצוות או בית החולים.

מה זה תביעת רשלנות רפואית בהריון

תביעת רשלנות רפואית בהריון זוהי תביעה שמתייחסת למספר דברים הקשורים להיריון וללידה שמובילים ללידה של עובר פגוע או חולה במחלה מאוד קשה, שניתן היה למנוע. הרשלנות מתייחסת לבדיקות במהלך ההיריון שהתנהלו בצורה לא נכונה או לא מקצועית ופספסו תסמונת, מחלה קשה או התפתחות לא תקינה של העובר וגם לכל מה שקשור לתהליך הלידה שיתכן ובשל התנהלות לקויה נגרם נזק לעובר שהוביל לשיתוק מוחין למשל או חלילה גרם למות העובר.

באילו מקרים ניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית בהיריון

הנושא של הגשת תביעת רשלנות רפואית בהיריון אפשרי במקרים שונים כגון:

  • אי ביצוע בדיקות גנטיות.
  • אבחון לא נכון של בדיקות שבוצעו.
  • אבחון לא תקין של מומים בעובר.
  • מעקב היריון לא תקין.
  • אי זיהוי מצוקה עוברית במהלך הלידה.
  • שימוש בטכניקת לידה לא תקינה שהובילה לנזק לעובר או לאם.

למי כדאי לפנות לצורך הגשת תביעה בגין רשלנות רפואית בהריון

כאשר נוצר מצב בו יש חשש שבשל התנהלות של רשלנות רפואית במהלך ההיריון והלידה נגרם נזק לתינוק, לאם או לשניהם, כדאי לפנות לעורך דין המתמחה בנושא של נזיקין ורשלנות רפואית בהריון. עורך הדין יעבור על החומר ובהתאם לידע המקצועי ולניסיון שלו, יוכל להמליץ כיצד נכון לפעול והאם על סמך המידע שהוצג לו כדאי להגיש תביעה ולדרוש פיצוי בגין הרשלנות הרפואית.

 

 

Share this post

גלילה לראש העמוד