קצבת ניידות ואחוזי נכות

קצבת ניידות ואחוזי נכות

קצבה של נכות היא כזו אשר משולמת באופן חודשי וחד פעמי על ידי המוסד לביטוח לאומי עבור אדם אשר הוכח כי הוא אינו יכול לעבוד או שהיכולת שלו לעבוד נפגעה. את אחוזי הנכות קובעת וועדה רפואית של הביטוח לאומי, כאשר לפי אחוזי הנכות אשר נקבעו בה כך יהיה גם התשלום אשר מבוצע באופן של קצבת נכות עקב ליקוי שיכול להיות נפשי, גופני או שכלי או עקב מחלות. מלבד קצבה זו ישנה גם קצבת ניידות, שאמורה להעניק פיצוי עבור הקושי בהגעה אל מקום העבודה כתוצאה מאותה מוגבלות שנקבעת אף היא בוועדה בביטוח לאומי.

קצבת ניידות ואחוזי נכות

קצבת ניידות של ביטוח לאומי

כאשר אדם מגיע למצב שבו הוא נעשה מוגבל במידה שבה הוא מאבד את היכולת שלו לנוע במרחב בצורה גילה בשל פציעה בגפיים תחתונות, הוא צריך לגשת אל ביטוח לאומי על מנת להגיש תביעה עבור קצבת ניידות וקביעה של אחוזי הנכות לשם כך.

הקצבה של ביטוח לאומי היא כזו אשר מיועדת עבור פיצוי כספי של אנשים אשר נקבעו להם אחוזי מוגבלות בשיעור מינימאלי של 40% במידה והם בעלי רישיון נהיגה ושיעורי מוגבלות של 60% באופן מינימלי במידה ואין להם רישיון. הקצבה יכולה לנוע בין סכומים של מאות שקלים מידי חודש לסכומים של אלפי שקלים, וזאת לפי שיעור המוגבלות שנקבע בוועדה והמצב הפרטני של כל עובד.

הליך לקבלת קצבת ניידות

ההליך עבור קבלה של קצבת ניידות הוא מאוד לא פשוט, כאשר אותו אדם אשר מבקש לקבל את קצבת הניידות צריך להגיש תביעה ספציפית עבור קצבה זו, מלבד קצבת נכות שהיא משולמת ונקבעת לפי אחוזי נכות באופן נפרד.

תנאי הזכאות, שאותם ניתן לברר דרך אתר עוד זכות, אינם תלויים אך ורק באחוזים אשר נקבעו בוועדה מבחינת מוגבלות אלא גם לפי הבחינה של היותם אנשים עובדים, האם יש בבעלותם רכב, האם יש רכב עם רישיון בתוקף ועוד תנאי סף נוספים שאותם אומדים בוועדה טרם ההגעה להחלטה סופית בעניין של כל אדם ואדם. יש להבין כי ניתן להגיש ערר על ההחלטה הזו, כאשר הדגש הוא על ההליך הראשוני עם סיוע של עו"ד להגדלת סיכויי ההצלחה בהליך התביעה.

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
לימודי ייעוץ לכלכלת המשפחה
כלכלה משפחתית היא קבוצה של שיטות עסקיות המשמשות להרוויח כסף. המונח "כלכלת משפחה" מתייחס למערכת של...
קרא עוד »
ספט 08, 2022
עוברים אבל הדירה עוד לא מוכנה? אחסנה במרכז הארץ לכל מטרה
מעברי דירה הם אירוע לא נדיר שבדרך כלל מתרחש ללא תקלות מיוחדות. אך ישנם מקרים בהם המקום החדש עדיין לא...
קרא עוד »
ספט 17, 2018
סיאליס
סיאליס הוא מותג של תרופות להפרעות זיקפה המיוצר על ידי אלי לילי וחברת. זוהי התרופה הנרשמת ביותר בעולם,...
קרא עוד »
ספט 19, 2022