מה חשוב לדעת על טיפול בהיפותירואידיזם?

טיפול בהיפותירואידיזם

בלוטת התריס הינה אחת הבלוטות החשובות ביותר בגוף האדם. היא ממוקמת בחלק הקדמי של הצוואר, ואחראית על ייצורם של הורמונים שלוקחים חלק משמעותי בוויסות החומרים בגוף ובפרט תירוקסין (שנקרא גם T4). תת פעילות של בלוטת התריס, תופעה שנקראת גם היפותירואידיזם (Hypothyroidism) עלולה להוביל למצוקות רפואיות רבות ועל כן חשוב לאבחן אותה בהקדם ולטפל בה ביעילות.

מהם התסמינים של היפותירואידיזם?

טיפול אפקטיבי בהיפותירואידיזם (תת פעילות של בלוטת התריס) מבוסס באופן טבעי על אבחון מדויק. התסמינים העיקריים הם חולשה ואפילו תשישות, הן פיזית והן נפשית; עצירות; דופק נמוך; לחץ דם נמוך; דכדוך ואפילו דיכאון; אי סדירות של הווסת; יובש בעור; נשירת שיער או קצוות מפוצלים רבים; בצקות בגוף; רגישות מופרזת לקור בקצוות הגפיים; מוטיבציה נמוכה; ועוד.

מדוע נוצרת תת פעילות של בלוטת התריס?

תת פעילות של בלוטת התריס באה לידי ביטוי בכמות נמוכה מדי של תירוקסין. בין הסיבות לכך: מחלה אוטואימונית שנקראת שימוטו, דלקת בבלוטה ממקור ויראלי, כריתת חלק מבלוטת התריס (בעיקר עקב גידול בה), חוסר או עודף ביוד, חשיפה של אזור הצוואר לקרינה, בעיות מולדות ועוד. טיפול בהיפותירואידיזם נועד לאפשר לה לתפקד באופן תקין למרות הגורמים הנ"ל.

טיפול תרופתי

אחת האפשרויות של טיפול בהיפותירואידיזם הינה באמצעות תרופות שמייצרות תירוקסין סינתטי. חשוב להדגיש כי תרופות אלה עלולות לפגוע בקצב הלב ולגרום לרעידות ולעצבנות. נשים שנוטלות תרופות להיפותירואידיזם ורוצות להרות חייבות להתייעץ עם רופאים מומחים כדי לאזן את רמות ההורמונים בדם.

טיפול בהיפותירואידיזם בשיטה טבעית

דרך אחרת לגמרי לטפל בהיפותירואידיזם הינה על בסיס צמחי מרפא שהתגלו כאפקטיביים מאוד עבור בלוטת התריס. בין צמחי המרפא שמהווים חלק משמעותי במסגרת טיפול בהיפותירואידיזם: ג'ינסינג (מחזק את המערכת ההורמונלית באופן כללי), שוש קירח (שגם לו תרומה חיובית למערכת זו), מרווה סינית, גינקו בילובה ורוזמרין רפואי (להגברת ייצור הורמוני בלוטת התריס), כורכומין ובקופה (לשיפור זרימת הדם), אנג'ליקה סינית (להשפעה מיטיבה על הפעילות האסטרוגנית), סרפד, עלי זית וקופטיס (לשיפור תהליכי עיכול) ועוד.

עוד דגש במסגרת טיפול טבעי בתת פעילות בלוטת התריס הוא הפגת המתח הנפשי.

 

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שיקולים בבחירת סוג השיש לאי במטבח
בעבר המטבחים היו באותה צורה משעממת שבה ישנם ארונות, שיש ואביזרים חשמליים. כך רוב הבתים בארץ עוצבו,...
קרא עוד »
אפר 07, 2018
משכנתא לנכס קיים, מידע שחשוב להכיר
משכנתא היא הלוואה המאפשרת לך ללוות כסף מבנק או מוסד מלווה אחר כנגד הבטחת הנכס שלך. תהליך המשכנתא יכול...
קרא עוד »
מאי 07, 2023
מכונות לניקוי ריפוד – מה חשוב לדעת לפני ביצוע העבודה?
כולנו יודעים שניקוי ריפודים הוא לא עבודה קלה. זה כרוך בעבודה רבה, וזה גם גוזל זמן רב. אבל המכונה...
קרא עוד »
אוג 10, 2022