מה חשוב לדעת על טיפול בהיפותירואידיזם?

טיפול בהיפותירואידיזם

בלוטת התריס הינה אחת הבלוטות החשובות ביותר בגוף האדם. היא ממוקמת בחלק הקדמי של הצוואר, ואחראית על ייצורם של הורמונים שלוקחים חלק משמעותי בוויסות החומרים בגוף ובפרט תירוקסין (שנקרא גם T4). תת פעילות של בלוטת התריס, תופעה שנקראת גם היפותירואידיזם (Hypothyroidism) עלולה להוביל למצוקות רפואיות רבות ועל כן חשוב לאבחן אותה בהקדם ולטפל בה ביעילות.

מהם התסמינים של היפותירואידיזם?

טיפול אפקטיבי בהיפותירואידיזם (תת פעילות של בלוטת התריס) מבוסס באופן טבעי על אבחון מדויק. התסמינים העיקריים הם חולשה ואפילו תשישות, הן פיזית והן נפשית; עצירות; דופק נמוך; לחץ דם נמוך; דכדוך ואפילו דיכאון; אי סדירות של הווסת; יובש בעור; נשירת שיער או קצוות מפוצלים רבים; בצקות בגוף; רגישות מופרזת לקור בקצוות הגפיים; מוטיבציה נמוכה; ועוד.

מדוע נוצרת תת פעילות של בלוטת התריס?

תת פעילות של בלוטת התריס באה לידי ביטוי בכמות נמוכה מדי של תירוקסין. בין הסיבות לכך: מחלה אוטואימונית שנקראת שימוטו, דלקת בבלוטה ממקור ויראלי, כריתת חלק מבלוטת התריס (בעיקר עקב גידול בה), חוסר או עודף ביוד, חשיפה של אזור הצוואר לקרינה, בעיות מולדות ועוד. טיפול בהיפותירואידיזם נועד לאפשר לה לתפקד באופן תקין למרות הגורמים הנ"ל.

טיפול תרופתי

אחת האפשרויות של טיפול בהיפותירואידיזם הינה באמצעות תרופות שמייצרות תירוקסין סינתטי. חשוב להדגיש כי תרופות אלה עלולות לפגוע בקצב הלב ולגרום לרעידות ולעצבנות. נשים שנוטלות תרופות להיפותירואידיזם ורוצות להרות חייבות להתייעץ עם רופאים מומחים כדי לאזן את רמות ההורמונים בדם.

טיפול בהיפותירואידיזם בשיטה טבעית

דרך אחרת לגמרי לטפל בהיפותירואידיזם הינה על בסיס צמחי מרפא שהתגלו כאפקטיביים מאוד עבור בלוטת התריס. בין צמחי המרפא שמהווים חלק משמעותי במסגרת טיפול בהיפותירואידיזם: ג'ינסינג (מחזק את המערכת ההורמונלית באופן כללי), שוש קירח (שגם לו תרומה חיובית למערכת זו), מרווה סינית, גינקו בילובה ורוזמרין רפואי (להגברת ייצור הורמוני בלוטת התריס), כורכומין ובקופה (לשיפור זרימת הדם), אנג'ליקה סינית (להשפעה מיטיבה על הפעילות האסטרוגנית), סרפד, עלי זית וקופטיס (לשיפור תהליכי עיכול) ועוד.

עוד דגש במסגרת טיפול טבעי בתת פעילות בלוטת התריס הוא הפגת המתח הנפשי.

 

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מערכת ישיבה לגינה
המזג האוויר הישראלי הוא חמים במשך מרבית השנה, ולכן אין דרך טובה יותר לנצל את השמש והבריזה הנעימה מאשר...
קרא עוד »
נוב 15, 2021
כל מה שחשוב לדעת על שירותי בדק בית 
לפני שנים האפשרות של הזמנת חברה לבדק בית לא הייתה קיימת. אנשים היו קונים דירות, נכנסים לגור בהן ומגלים...
קרא עוד »
יול 20, 2022
תנו לילד שלכם להרגיש שף מגיל קטן
בשנים האחרונות, יותר ויותר אנשים מתוודעים לעולם הקולינריה הרחב והצבעוני, בעוד ששיטות בישול חדישות...
קרא עוד »
מאי 20, 2019