דיור מוגן
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

מה באמת צריך לדעת כשמחפשים דיור מוגן?

ההבנה שההורים שלנו לא נהיים יותר צעירים היא קשה. אנחנו רואים אותם מתבגרים ובבת אחת הם הופכים להיות אלה שזקוקים לעזרה ולא אלה שמגישים לנו עזרה בכל עת. יתרה מכך, ככל שעוברות השנים המצב רק נהיה יותר ויותר קיצוני ולכן ברור מדוע גם אתם הגעתם למסקנה שאתם רוצים לחפש להורים שלכם דיור מוגן שאליו הם יוכלו לעבור. לא תמיד קל להסתכל למציאות בעיניים ולהבין שאין ברירה אחרת, אך מצד שני, לדחות את הקץ זה גם לא משהו שיעזור. לכן, אם אתם רואים שהמצב השתנה ואם ההורים שלכם זקוקים לעזרה, כדאי יהיה לבחור כבר עכשיו את הדיור המוגן שבו הם יוכלו לגור.

דיור מוגן

מה חשוב לבדוק?

ראשית, אתם יכולים להיות בטוחים שיש הרבה מקומות של דיור מוגן בכל עיר בישראל ולכן הבחירה אינה פשוטה. שנית, כדאי יהיה לבדוק כמה שיותר פרטים לפני שאתם מקבלים החלטה כל כך חשוב. מה שבטוח זה שתדעו לוודא שההורים שלכם מקבלים לא רק את היחס הכי טוב שאפשר אלא גם את הטיפול הרפואי הנחוץ להם בעת צרה ולכן יש לברר כמה שיותר פרטים אודות המקום. מי מנהל אותו? איזה צוות רפואי נמצא בדיור המוגן? האם מדובר על צוות שנמצא שם תמיד, 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע? בנוסף, תוכלו גם לקרוא חוות דעת של אנשים אחרים שכבר העבירו למקום את הוריהם וכך יהיה לכם קל יותר להחליט.

איך נראה המקום?

אם חשבתם לרגע לבחור את הדיור המוגן להורים רק בהתאם לאתרים השונים שתארו אונליין, כדאי שתדעו שזה לא רציני. במקום זה עדיף לצאת מהבית, להגיע למקום ולהתרשם ממנו בו עיניכם. חשוב לקחת בחשבון, בין היתר, את השאלה האם החדרים מספיק גדולים, האם יש מגוון פעילויות לקשישים והאם המקום נקי. שימו לב, כמובן, גם למחירים כי לעיתים העלויות עלולות להיות מאוד גבוהות. יש לבדוק את הנושא הזה לעומק ולבחור מקום שיעניק להוריכם את הטוב ביותר אך מצד שני, עדיף שזה יהיה מקום שוכלו לשאת בהוצאות עליו.

Share this post

גלילה לראש העמוד