חושבים ללמוד גיטרה? כל מה שכדאי לדעת

ללמוד גיטרה

כמה יפים צלילי הגיטרה הנשמעים כמעט בכל שיר או יצירה. הגיטרה הייתה מאז ומעולם כלי נפלא להתחלה של לימודי נגינה והיא מלווה זמרים מקצועיים בהופעות כמו גם נגנים מתחילים.

גיטרה היא כלי נהדר שמומלץ לשיפור היכולות המוטוריות, כאשר לימודי מוזיקה מכל תחום וחידוד כשרון מוזיקאלי.

אבל מה צריך לדעת על עולם הגיטרות? כמה עובדות מעניינו שמומלץ להכיר לפני שנרשמים ללימודי גיטרה.

ללמוד גיטרה

היסטוריה – מקורה של הגיטרה ככל הנראה היגיע מיוון כאשר המקור הינו 'קיטרה' והוא כלי נגינה יווני שהתפתח דווקא העולם הערבי. עם זאת ישנם הטוענים שהגיטרה התפתח באירופה והיא הפכה החל מתקופת הרנסנס לכי קלאסי בקונצרטים.

סוגי גיטרות – כיום ישנן מגוון סוגים של גיטרות ביניהם גיטרה קלאסית, אקוסטית, חשמלית, גיטרה בס, ועוד. כאשר מתחילים ללמוד ניגון על גיטרה מתחילים בדרך כלל ללמוד על גבי גיטרה קלאסית המקנה נגינה צלולה וקלה יותר לתלמיד המתחיל. כיום ישנן גיטרות בעלות 6 מיתרים אך ישנן כאלה מונות גם 12 ואף 13 מיתרים.

פרקטיקה – כאשר לומדים גיטרה יש להתאמן כל יום כמה יותר על האקורדים והתווים שלומדים. הלימוד יעזור לכם להתמודד עם יבלות באצבעות שכל תלמיד מתחיל מקבל, והוא יקנה לכם את היכולת לזכור אקורדים בצורה טובה יותר.

סרטונים –  גיטרה ניתן ללמוד לבד באמצעות סרטונים הרצים ברשת. כיום ישנם שלל סרטונים ללימוד תווים ואקורדים תוך שניתן ללמוד לנגן באמצעות כמעט כל שיר ומלודיה.

לימוד מקצועילימודי גיטרה מקצועיים ישנם בארץ כאשר לימודים אלה מקנים את היכולת ללמוד את יסודות הנגינה על גיטרה ולהכיר את כלל סוגי הגיטרות, האקורדים, התווים והדרך הנכונה יותר לפרוט על גיטרה תוך שילוב הכלי עם מספר כלים בתזמורת או בלהקה.

גיטרה בחיי היום יום – גיטרה היא חלק בלתי נפרד מחיי היום יום שלנו והיא נמצאת כמעט בכל הרכב מוזיקאלי. גיטרת בס היא כזאת אשר נותנת את הקצב בעוד שגיטרה קלאסית, חשמלית ואקוסטית מהוות חלק חשוב בצליליה של להקה.

מחירים – גיטרות למתחילים עולות בסביבות ה 300 שקלים כאשר גיטרות בעלות היסטוריה השייכות לנגנים ענקיים כמו ג'ימי הנדריקס, אריק קלפטון, סלאש ועוד, יכולות להגיע למחירים של עשרות מיליוני דולרים!

מעוניינים לקבל עוד מידע על לימוד גיטרה?

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מסעדות רומנטיות יום נישואין במסעדה
אין ספק כי שמירה על חיי נישואין בריאים זו אחת המשימות הקשות ביותר שיש. חיי היום יום הם סבוכים ודורשים...
קרא עוד »
מאי 22, 2018
טיפול באמצעות כלבים – למי זה יכול לעזור
לא במקרה אומרים שכלבים הם החברים הטובים ביותר של בני האדם. כל מי שיש לו כלב יודע, מהיום הראשון בו הוא...
קרא עוד »
יול 10, 2016
המדריך לבחירת קסדות לאופניים
נושא קסדות האופניים הוא נושא חשוב. בחלק זה, נבחן את סוגי הקסדות השונים ואת הבעיות שהן פותרות. המדריך...
קרא עוד »
אוג 28, 2022