חושבים ללמוד גיטרה? כל מה שכדאי לדעת

ללמוד גיטרה

כמה יפים צלילי הגיטרה הנשמעים כמעט בכל שיר או יצירה. הגיטרה הייתה מאז ומעולם כלי נפלא להתחלה של לימודי נגינה והיא מלווה זמרים מקצועיים בהופעות כמו גם נגנים מתחילים.

גיטרה היא כלי נהדר שמומלץ לשיפור היכולות המוטוריות, כאשר לימודי מוזיקה מכל תחום וחידוד כשרון מוזיקאלי.

אבל מה צריך לדעת על עולם הגיטרות? כמה עובדות מעניינו שמומלץ להכיר לפני שנרשמים ללימודי גיטרה.

ללמוד גיטרה

היסטוריה – מקורה של הגיטרה ככל הנראה היגיע מיוון כאשר המקור הינו 'קיטרה' והוא כלי נגינה יווני שהתפתח דווקא העולם הערבי. עם זאת ישנם הטוענים שהגיטרה התפתח באירופה והיא הפכה החל מתקופת הרנסנס לכי קלאסי בקונצרטים.

סוגי גיטרות – כיום ישנן מגוון סוגים של גיטרות ביניהם גיטרה קלאסית, אקוסטית, חשמלית, גיטרה בס, ועוד. כאשר מתחילים ללמוד ניגון על גיטרה מתחילים בדרך כלל ללמוד על גבי גיטרה קלאסית המקנה נגינה צלולה וקלה יותר לתלמיד המתחיל. כיום ישנן גיטרות בעלות 6 מיתרים אך ישנן כאלה מונות גם 12 ואף 13 מיתרים.

פרקטיקה – כאשר לומדים גיטרה יש להתאמן כל יום כמה יותר על האקורדים והתווים שלומדים. הלימוד יעזור לכם להתמודד עם יבלות באצבעות שכל תלמיד מתחיל מקבל, והוא יקנה לכם את היכולת לזכור אקורדים בצורה טובה יותר.

סרטונים –  גיטרה ניתן ללמוד לבד באמצעות סרטונים הרצים ברשת. כיום ישנם שלל סרטונים ללימוד תווים ואקורדים תוך שניתן ללמוד לנגן באמצעות כמעט כל שיר ומלודיה.

לימוד מקצועילימודי גיטרה מקצועיים ישנם בארץ כאשר לימודים אלה מקנים את היכולת ללמוד את יסודות הנגינה על גיטרה ולהכיר את כלל סוגי הגיטרות, האקורדים, התווים והדרך הנכונה יותר לפרוט על גיטרה תוך שילוב הכלי עם מספר כלים בתזמורת או בלהקה.

גיטרה בחיי היום יום – גיטרה היא חלק בלתי נפרד מחיי היום יום שלנו והיא נמצאת כמעט בכל הרכב מוזיקאלי. גיטרת בס היא כזאת אשר נותנת את הקצב בעוד שגיטרה קלאסית, חשמלית ואקוסטית מהוות חלק חשוב בצליליה של להקה.

מחירים – גיטרות למתחילים עולות בסביבות ה 300 שקלים כאשר גיטרות בעלות היסטוריה השייכות לנגנים ענקיים כמו ג'ימי הנדריקס, אריק קלפטון, סלאש ועוד, יכולות להגיע למחירים של עשרות מיליוני דולרים!

מעוניינים לקבל עוד מידע על לימוד גיטרה?

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך עושים ייעוץ אסטרטגי לעסק כושל?
ייעוץ אסטרטגי לעסקים חלשים הוא טרנד חדש בעולם העסקים. חברות שנאבקות לשרוד וזקוקים לעזרה באסטרטגיה...
קרא עוד »
נוב 17, 2022
איך לוודא שהקייטרינג כשר?
שירותי קייטרינג מסייעים לנו בהזדמנויות רבות. בעזרת האוכל המוכן אנחנו יכולים לארח בבית, לארגן אירועים...
קרא עוד »
יונ 22, 2020
משחק אומנות לילדים
אם ילדכם אוהב להתעסק עם אביזרים ומשחקים אומנותיים, אין ספק כי הוא ישמח לשדרג את יצירות האומנות שלו עם...
קרא עוד »
מרץ 09, 2021