בונים ומעצבים את העתיד

הנדסאי אדריכלות

כל חייל משוחרר עומד בפני החלטה אשר תקבע את עתידו המקצועי: מה ללמוד? קיימים תחומים רבים ומבוקשים, וביניהם אדריכלות ועיצוב פנים. המבנים מקיפים אותנו מכל עבר ומשמשים אותנו למגורים, לעבודה וכמובן לבילויים. ולכן, קיימת דרישה גדולה כל כך לאדריכלים, מעצבי פנים ואנשי מקצוע נוספים אשר עוסקים בתחום הבניין. אם אתם מתעניינים בתחום, זה הזמן לבחון את הכיוונים השונים וללמוד על ייחודיותו של כל תחום.

הנדסאי אדריכלות

מה ההבדל בין אדריכל למעצב פנים

אדריכלות ועיצוב פנים הפכו למילים בלתי נפרדות, אף על פי שכדאי לעמוד על ההבדלים שבין האדריכל למעצב הפנים. כדי להיות אדריכל יש צורך ללמוד חמש שנים במוסד לימודים מוכר ולקבל אישור והסמכה לעבוד בתחום. האדריכל אמון על תכנון הבניין ועיצובו. על מנת להתקבל ללימודי אדריכלות, יש צורך בתעודת בגרות מלאה וציונים טובים ב-3 יחידות לימוד במתמטיקה ואנגלית ו-2 בעברית. נוסף על כך, כל המועמדים עוברים ריאיון אישי ונדרשים להציג את תיק העבודות שלהם.

בניגוד לאדריכלים אשר חייבים בתואר ראשון והסמכה כדי לעבוד, מעצבי פנים אינם זקוקים להכשרה מיוחדת. חלקם אף למדו תחום אחר לגמרי, אך יש להם עין טובה וחוש אסתטי מפותח, כך שהם יכולים לייעץ רבות בעיצוב חללים פנימיים. עם זאת, ניתן ללמוד את התחום במסגרת לימודי האדריכלות.

אדריכלים ומעצבי פנים מרוויחים 6,000 שקלים בחודש בקירוב, אך ככל שהם צוברים ניסיון רב יותר כן השכר שלהם עולה.

ויש גם הנדסאי

מי שלא מעוניין ללמוד חמש שנים כדי להשיג תואר ראשון באדריכלות יכול להירשם ללימודי הנדסאי ועיצוב פנים. ההכשה אורכת בין שנתיים לשלוש בלבד ובסיומה מקבלים התלמידים הסכמה לעבוד כהנדסאי אדריכלות. כמו כן, המעוניינים ללמוד לתואר ראשון, יכולים להירשם ללימודי המשך באדריכלות ועיצוב פנים. הנדסאי אדריכלות מרוויחים בין 4,700 ל-7,600 בראשית דרכם, אך השכר עולה עם צבירת שנות ניסיון.

כדי להתקבל ללימודי הנדסאי אדריכלות, יש צורך בבגרות מלאה. מועמדים שאין להם בגרות יכולים להירשם למכינה ולשפר את ציוניהם. כמו כן, מסלול זה פתוח למועמדים בני 35 ומעלה אשר רוצים לעשות הסבה מקצועית, והם נדרשים ב-12 שנות לימוד בלבד.

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ריהוט גן
ריהוט גן הוא סוג של ריהוט המשמש בגינות. הם עשויים מחומרים שונים כגון עץ, מתכת ופלסטיק. הם משמשים למשוך...
קרא עוד »
יול 24, 2022
סיפורים מדהימים של רפואה בעזרת אמונה
את חשיבותה של הרפואה המודרנית כמעט כולם מבינים, אך את כוחה של האמונה נדמה כי לא כולם עדיין הפנימו:...
קרא עוד »
אוק 04, 2019
איטום גגות במרכז
הרטיבות מופיעה לכם על הקירות? אתם סובלים מנזילות? כדאי לבצע איטום גגות. בכל שנה מחדש אנו עדים לבתים...
קרא עוד »
מרץ 30, 2021