איך בודקים רמת בטיחות בגן ילדים לפני שבוחרים אחד לילד?

בטחות בגן ילדים

אחד הדברים הכי חשובים בתהליך הבחירה של גן ילדים הוא רמת הבטיחות בגן, אולי אפילו יותר מדברים אחרים. רמת הבטיחות בגן משפיעה על הסביבה הטבעית של ילדנו במהלך כל היום וכאשר מדובר בבטיחות גבוהה תוך הקפדה על מספר גורמים חשובים, הדבר מסייע להפחית את הסיכוי לתאונות ופציעות בגן שבו אנו משבצים את ילדנו. השאלה היא איך בודקים רמת בטיחות בגן ילדים לפני שבוחרים אחד לילד?

בטחות בגן ילדים

  1. אישור תקף הניתן על ידי קצין בטיחות למוסדות חינוכיים – אישור זה מעיד כי גן הילדים אכן מוגדר כבטוח לשהייה עבור ילדים.
  2. אישורים נוספים – אישור כיבוי אש, אישור של טכנאי גז, אישור של חשמלאי מוסמך ואישור של מכון התקנים חשובים גם כן ומעידים על רמת בטיחות טובה בגן הילדים בו אנו מביעים עניין. בנוסף, הדבר מראה כי כל המשחקים והאביזרים שקיימים בגן אכן נחשבים לבטיחותיים לשימוש.
  3. אביזרי בטיחות – יש כל מיני מוצרים שמוגדרים היום כחובה ממש בכל גן ילדים או מוסד חינוכי. מאטי דלתות למשל מסייעים למנוע מצב של טריקת דלתות וכך אצבעותיהם של ילדנו נשמרות מוגנות. גם מונעי החלקה נחשבים למוצר בטיחות חובה בעיקר במקומות כמו הכניסה לגן, עלייה וירידה ממדרגות, מעברים… יש גם מגני אצבעות שמתאימים לחלונות ומטרתם גם כן למנוע סגירה או פתיחה של החלונות על אצבעות ילדנו.
  4. פעולות תחזוקה – תחזוקה של מכשירי החשמל, המוצרים השונים שנמצאים בגן, הרצפה, הקירות, הגג – אלו ועוד הם חלק בלתי נפרד מתהליך השמירה על הגן ועל השהייה בו מבחינה בטיחותית.
  5. חומרי גלם – דבר נוסף שחשוב לשים לב אליו הוא חומרי הגלם של המוצרים השונים בגן, לראות שאין חומרי ניקיון שהילדים יכולים לשלוף בקלות, זכוכיות, ברזלים או מתכות שיכולים לגרום לנזק.

 

תפקידנו כהורים הוא לשאול את הגורמים האחראיים על הבטחון לשאול את השאלות הנכונות ולקבל את התשובות כדי שנדע שאנו שמים את הילדים בכל בוקר מחדש במקום נעים, בטוח ובטיחותי.

 

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
3 סיבות לרכוש דומיין עם השם שלך באנגלית
בחירת שם לדומיין עלולה להשפיע על כמות כניסות האתר שלכם, על הקליטות של שם האתר שלכם, ובכלל על האווירה...
קרא עוד »
ינו 22, 2017
הפעלות לילדים – איך בוחרים את ההפעלה הנכונה
אחת האטרקציות הטובות והפופולאריות ביותר לאירועי ילדים, הן הפעלות אשר מתבצעות בעזרת אנשי מקצוע...
קרא עוד »
יונ 11, 2022
קטרקט בעין, כך תתמודדו עם המחלה
קטרקט הוא עכירות של העדשה הגורמת לראייה מטושטשת. העכירות של העדשה יכולה לנבוע מגיל, פציעה או מחלה. זה...
קרא עוד »
אפר 07, 2023