מה זה אסטמה של העור?

אסטמה של העור

אסטמה של העור היא מחלת עור המגיעה לידי ביטוי בשטחים בעור הגוף ההופכים לאדומים ומגרדים מאד והם מופעים בעיקר מאחורי הברכיים, מסביב לעיניים, מסביב לברכיים, בקרקפת ובגב וגם בקפלים של המרפקים. המחלה ידועה גם בשם השני שלה כדרמטיטיס אטופית והיא נפוצה בעיקר בילדים ונוער. מחלה זאת גורמת לגירודים קשים והיא עלולה לגרור עמה חיידקים ואף זיהום אם היא אינה מטופלת או במקרים שהיא מזדהמת.

אסטמה של העורבמי מופיעה המחלה?

מחלה זאת עלולה להופיע אצל אנשים בעלי אלרגיות או מחלות תורשתיות או אצל ילדים ותינוקות בעלי קשיי נשימה או נטייה לאסתמה. המחלה מופיעה במקרים רבים אצל תינוקות וילדים קטנים אך לעיתים היא אינה נעלמת והיא ממשיכה עד לגיל ההתבגרות ואם היא אינה מטופלת היא עלולה להמשיך עד לגילאים מבוגרים.

מהם הגורמים למחלה העור דרמטיטיס אטופית

עד היום לא מחקרים לא מצאו את הסיבה המדויקת להופעת המחלה, אך ישנם השערות כי אנשים הרגישים יותר לאלרגיות נוטים לפתח את מחלת העור. לעיתים רבות תגובות קיצוניות לחילופי מזג האוויר, לצמחיה, אבק או מאכלים מסוימים ואפילו מתחים עלולים להחמיר את המחלה.

מהם התסמינים למחלה?

על מנת לאבחן את המחלה רצוי לבצע בדיקת דם לאבחון המחלה על מנת לזהות את הנוגדן. בנוסף, חשוב להבין באילו חלקים בגוף ישנה הופעה של האדמומיות ולבצע בדיקת אלרגיה על ידי זיהוי וביצוע בדיקות של חומרים שונים המוזרקים לעור. הבדיקות מתבצעות על מעבדות שבודקות את האלרגיות. עוד חשוב לגשת לרופא עור לאבחון המחלה וניתן לבצע גם אבחון על ידי מאבחן ברפואה הסינית.

אז כיצד ניתן לטפל באסטמה של העור?

כיום ישנם טיפולים במחלת העור ביניהם טיפול במשחות שונות המגנות על העור, טיפול באמצעות סטרואידים, אמבטיות מהולות בשמן מיוחד, וטיפול ברפואה הסינית בשיטות טבעיות שמספקות תוצאות מצוינות. חשוב לנסות את כלל השיטות והטיולים ולבחור את שיטת הטיפול שמתאימה לכם מכל ושיש בה פחות תופעות לוואי.

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מארגנים ברית בבית- זה מה שאתם צריכים לוודא שיש לכם
  ברית המילה הנו נושא רגיש מאוד ביהדות ויש לתכנן את האירוע בקפידה. הברית יכולה להתקיים למעשה בכל...
קרא עוד »
דצמ 18, 2019
כך תדעי מה סגנון הלבוש שהגבר שלך אוהב
נעשו מחקרים וסקרים רבים לגבי סגנונות הלבוש הנשיים המועדפים על גברים, החל מבגדים שמדגישים את קימורי...
קרא עוד »
אוג 19, 2018
ספוגים אקוסטיים היכן קונים?
ישנם לא מעט אנשים אשר במהלך חייהם מעוניינים ליצור שינויים אקוסטיים בחלקים שונים בביתם. לא משנה מאיזו...
קרא עוד »
ספט 25, 2017