עסק משפחתי
אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

עסק משפחתי

עסק משפחתי נחשב לאחד העסקים המסובכים והמורכבים ביותר, היות ולא תמיד פשוט להיכנס לעסקים עם משפחה. יש צורך לשמור על איזון עדין בין חיי המשפחה לבין חיי העסק, דבר שמתברר כדבר שלא כל כך פשוט להשיג. כולנו יודעים שלא מומלץ לערבב עסקים עם משפחה, אך מי שמצליח לעשות זאת בצורה נבונה ומושכלת, יוכל ללא ספק להרוויח המון מהסיטואציה. בסופו של יום, רק על בן משפחה ניתן לסמוך בעיניים עצומות, דבר שללא ספק מועיל לרמת האמון ולאווירה הכללית בעסק. מצד שני, לא תמיד פשוט לעבוד עם בן משפחה, אשר רגיל לדינאמיקה מסוימת בבית אך נאלץ לא פעם להתמודד עם סיטואציות שונות לחלוטין בעסק. לכן על מנת למנוע ריבים וסכסוכים משפחתיים, מומלץ להיעזר ביועץ עסקי שמכיר את התחום ויודע לספק פתרונות ישימים לשטח. זוהי הדרך הטובה ביותר למנוע קרעים בתוך המשפחה, ועל הדרך כמובן לקדם ולפתח את העסק.

מה חשוב לדעת לגבי ניהול מוצלח של עסק משפחתי

קודם כל, חשוב לזכור כי אומנם עסק משפחתי עלול להוביל את המשפחה לאסון טוטאלי, יכול להתברר גם בתור עסק מצליח ורווחי במיוחד. הכול תלוי בצורת הניהול של העסק, בהתמודדות נכונה עם מצבי לחץ שונים וכמובן ביחסים בין העובדים, המנהלים ובני המשפחה. מסיבה זו בדיוק, מומלץ להיעזר בשירותיו של יועץ עסקי מנוסה ומקצועי, שמתמחה ביעוץ לעסקים משפחתיים. רק איש מקצוע יוכל להבין את נקודות החולשה של העסק ולהציע פתרונות מתאימים .בצורה כזו, ניתן לפתח את העסק, לקדם אותו וכמובן להגדיל את הרווחיות שלו. כמו כן, באמצעות יועץ עסקי ניתן להבין טוב יותר את מערכת היחסים בין השותפים, לחזק את היכולות הבינאישיות של שלהם וכמובן לתרום רבות לתחושת האושר וההרמוניה המשפחתית. לכן כל עסק משפחתי שלא מצליח להתנהל בצורה יעילה, חייב להיעזר ביועץ חיצוני על מנת להסדיר את המצב.

לסיכום, עסק משפחתי שגורם לבני המשפחה לתחושות של מתח, או לחילופין עסק שמעוניין בצמיחה וגדילה נוספת, חייב להיעזר בשירותיו של יועץ עסקי שמתמחה בתחום, למידע נוסף. זוהי הדרך האופטימלית לשפר את התקדמות העסק ואת היחסים המשפחתיים.

Share this post

גלילה לראש העמוד