אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

חיסונים לכלבים – אילו סוגי חיסונים צריך?

כאשר אנו באים לאמץ כלב חשוב לזכור שהוא צריך לעבור מספר חיסונים. אלה ניתנים מגיל צעיר אולם אם אימצתם כלב באמצע חייו ואינכם יודעים לגבי החיסונים התייעצו עם הווטרינר שלכם. במאמר זה נדבר על כל מיני סוגים של חיסונים לכלב, החל מחיסונים מיוחדים ועד חיסונים סטנדרטיים שנפוצים אצל כל כלב.

סוגי חיסונים לכלבים:

  1. חיסוני ליבה: אלו הם החיסונים החשובים ביותר שהכלב שלך צריך כדי להישאר בריא ובטוח. הם מגנים מפני מחלות כמו כלבת, צרבת, וירוס פרבו ועוד.
  2. בוסטרים שנתיים: אלה ניתנים מדי שנה כדי להגן על הכלב שלך מפני מחלות שאולי היו נוכחות במערכת שלהם בשנה שלפני כן. חלקם כוללים לפטוספירוזיס וקורונה.
  3. חיסוני נסיעות: חיסונים אלה יכולים לסייע במניעת מחלות מסוימות בעת נסיעה בינלאומית עם חיית המחמד שלך או נסיעה למדינה אחרת עם חיית המחמד שלך בגרור. כמה דוגמאות יהיו כלבת, נגיף פרבו של כלבים, לפטוספירוזיס וקורונה 2 (CV-2).

הסוגים הנפוצים ביותר של חיסונים לכלבים הם הבאים:

חיסונים לכלבים אינם זהים לאלה של בני אדם. הסיבה לכך היא שיש להם מערכת חיסונית שונה והגוף שלהם פחות חזק.

חיסונים לכלבים מתחלקים לשני סוגים:

1) אלו המכוונות למחלות זיהומיות; 

2) אלו המכוונות למחלות לא מדבקות.

חיסונים חשובים בשמירה על בריאות הכלב שלך ומאושר. ישנם כמה סוגים שונים של חיסונים שכדאי לזכור כאשר בוחרים במה לחסן את הכלב.

חיסונים לכלבים כוללים:

– חיסון נגד כלבת – זהו החיסון החשוב ביותר לכלבים שכן הוא מגן עליהם מפני כלבת. בלי זה אפשר להפיל אותם. לקריאה אודות חיסון משושה כאן

– חיסון נגד מחלת נגד/פרבו-וירוס – זהו וירוס מדבק מאוד המשפיע על דרכי הנשימה וגורם לתסמינים חמורים כמו חום, חוסר תיאבון, הקאות ושלשולים.

– חיסון לפטוספירוזיס – זוהי מחלה חיידקית הגורמת למגוון רחב של תסמינים מקלים ועד חמורים בהתאם לסוג החיידק המעורב. התסמינים כוללים חום, הקאות, שלשולים ומפרקים נפוחים.

– חיסון בורדטלה – זהו זיהום חיידקי נוסף הפוגע בדרכי הנשימה ועלול לגרום לשיעול, התעטשות, הפרשות מאחת או שתיהן וחום. למידע נוסף בנושא חיסונים לכלבים https://www.animalcenter.co.il/articles/dog-vaccination

 

Share this post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email