מיהו גדעון לפי חכמת הקבלה והזוהר הקדוש?

שאלת גדעון בדרך חכמת הסוד

גדעון ביקש מהקב"ה שני סימנים, דהיינו סימן הראשון, שגזת הצמר תהיה מלאת טל וכל הארץ חרבה, וסימן שני הפוך –שגזת צמר תהיה חרבה וכל הארץ מלאה טל. ועל זה יש לומר, שגזת צמר כנגד ארץ ישראל.  וחז"ל אמרו: "רומא וירושלים, אם יאמר לך אדם שתיהן חרבות – אל תאמין. שתיהן בנויות – אל תאמין. אם זו חרבה, זו בנויה, ואם זו בנויה, זו חרבה – תאמין".  כנסו פה ללימוד נוסף של חכמת הקבלה.

 

סוד ירושלים ורומא לפי פנימיות התורה

זאת אומרת  ירושלים ורומא שתי ערים הפוכות, דהיינו ירושלים מרכז מערכת הקדושה, ואילו רומא מרכז מערכת טומא, כמו שנאמר "זה מול זה עשה אלקים". בזמן הגלות, כאשר שעה משחקת לרשע, ירושלים שממה וחרבה, בניגוד לזה בזמן הגאולה שלמה, כאשר שעה אינה משחקת לרשע ירושלים בנויה ורומא חרבה. זהו חוק וכלל של תורתנו. אם הקב"ה מסתלק מן העולם ח"ו הטבע מנהיג את העולם על ידי הנהגה היחידה, דהיינו שאפה לכאוס מוחלט, ואילו הקב"ה מתגלה בעולם הוא ית' מתגלה על ידי חוקים והסדר, ואז נטייה של הטבע מתבטלת לפני סדר וגבורתו של אדון העולם. ואלה שני סימנים הוכיחו לגדעון , שהקב"ה יושיע את עמו גם בפרט וגם בכלל.

 

הביאור של חכמת האמת לפי ספר הזוהר הקדוש

כאשר התאסף כל העם, הקב"ה אמר לגדעון להוציא את כל מי שמפחד ועדיין נשארו הרבה מן העם, ואז הש"י צווה לגדעון להוריד את כולם מימה ולקחת מאלה שילקקו מים מן היד, ואלה שיכרעו על ברכיהם צווה להוציא. ומהו הטעם של בדיקה הזאת? אלה שעמדו על ברכיהם הורידו את ליבם שכנגדם בינה הנקראת מים עליונים, ואילו אלה שליקקו מידם העלו את המים, דהיינו מלכות אל הבינה. ואז נשארו שלוש מאות איש כנגד ספירות בשלושה עולמות, שנצחו את המדיינים.

 

סיכום הדברים

ולאחר נצחונו של גדעון עם ניסה להמליך אותו, ואילו הוא סירב לקחת אחריות על עצמו, כמו שנאמר: "ויאמר אלהם גדעון לא-אמשל אני בכם ולא ימשל בני בכם ה' ימשל בכם". ועל חוסר אחריות הזו נתן משל יותם בן גדעון, שניצל מאבימלך, ועל פי דבריו כל העצים שנותנים פרות, דהיינו בעלי יחוס ומעשים טובים, לא רצו למשול בישראל, ולכן בחרו באטד ומשחו אותו למלוכה,שזהו אבימלך, שהרג שבעים בנים של גדעון, כמו בעתיד הורדוס הרג שבעים חכמי סנהדרין. ועל זה מסכם הכתוב: "בימים הם אין מלך בישראל איש הישר בעיניו יעשה."

בית וגינה בריאות זוגיות טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים נופש ואטרקציות פיננסים קוסמטיקה ואופנה רכב
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
יש פתרונות: טיפול טבעי בנשירת שיער
דלילות ונשירה של שיער היא תופעה שמפריעה לנשים וגברים כאחד מזה שנים רבות, למרות שניתן לראות בבירור שזה...
קרא עוד »
נוב 14, 2020
איך לקבל זכאות להלוואה בקלות
בנוסף לבנקים אשר שלטו בעולם ההלוואות החוקיות עד לא מזמן, מצטרפות כיום יותר ויותר חברות אשר משמשות...
קרא עוד »
פבר 07, 2017
חשיפת היתרונות הנסתרים של דוכנים לתערוכות וקירות תערוכה
דוכנים לתערוכות וקירות תצוגה הם יותר מסתם מבנים פיזיים; הם משמשים כבסיס לחוויות תערוכה סוחפות...
קרא עוד »
מרץ 12, 2024