אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

מהם הסימפטומים של ציפורן חודרנית?

ציפורן חודרנית היא מצב בו הציפורן גדלה ומתפתלת מתחת לעור. זהו מצב כואב שעלול לגרום לדימום, זיהום וסיבוכים אחרים.

מתי זה קורה

ציפורניים חודרניות נפוצות בעיקר בקרב אנשים בעלי ציפורניים ארוכות וכאלה הנוטים להיפצע. זה כולל ספורטאים, עובדים עם תנועות ידיים חוזרות ונשנות, או כאלה שנועלים נעליים צמודות או מגפיים. לרוב ציפורן חודרנית מוגדרת כמצב בו הציפורן צומחת מצד הבוהן וחודרת לעור. זה יכול לגרום לכאב ואי נוחות בזמן הליכה. זה לא רציני כמו ציפורן נגועה, אבל עדיין חשוב לטפל בה. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא לחתוך את החלק הפגוע של הציפורן עם זוג מספריים ולהשרות אותו במים חמים למשך 10 דקות.

למי זה עשוי לקרות 

ציפורן חודרנית נפוצה בקרב ילדים ומבוגרים, במיוחד אם הם נועלים נעליים צמודות במשך זמן רב או עברו ניתוח בכפות הרגליים או בהונותיהם. ציפורניים חודרניות הן מצב כואב ומגרד שיכול להיות קשה לטיפול. רוב האנשים מנסים להימנע מלקבל ציפורן חודרנית על ידי גזירת ציפורניים, אבל זה לא תמיד אפשרי.

קראו על טיפול בציפורן חודרנית עם מוגלה >>>

כאב שצריך לטפל בו

כאשר קצה הציפורן צומח לתוך עור הבוהן ויוצר כיס שלוכד לכלוך וחיידקים זה כואב מאוד. זה נפוץ בקרב אלו שנועלים נעליים צמודות או בעלי רגליים שטוחות. הטיפול בציפורן חודרנית תלוי במידת חומרתה. אם זו רק בליטה קטנה, אתה יכול לנסות להשרות את כף הרגל במים חמים עם מלח מיוחד ואז ללחוץ בעדינות על האזור עד שהיא נושרת. אם זה חמור יותר, ייתכן שתצטרך לראות רופא או פודיאטר כדי לקבל אפשרויות טיפול. כדי להרגיע עליך למרוח שקיות קרח למשך 15 דקות בכל שעה למשך שלוש שעות לפחות. ניתן גם למרוח קרם אנטיביוטי מקומי פעמיים ביום עד שהכאב ירגע, לפני שתגיע לרופא.

Share this post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email