אורית אופיר

אורית אופיר

אורית אופיר היא יועצת זוגית ומשפחתית עבור חברות ציבוריות וגם אנשים פרטיים. בנוסף להרצאות וסדנאות שונות שאורית מעבירה ברחבי הארץ, היא גם כותבת מגזינים ומאמרים מקצועיים בכל ענייני משפחה, זוגיות וילדים.

קבלת אזרחות דרך נישואין – איך עושים את זה?

קבלת אזרחות באמצעות נישואין היא פריבילגיה שאנשים רבים מנצלים אותה. אפשר לאדם לקבל אזרחות על ידי נישואים עם מי שהוא אזרח של מדינה. על מנת להיות זכאי האדם צריך להיות נשוי שנתיים ומעלה ועליו להתגורר בארץ עם בן/בת הזוג. אם הם לא נשואים, אז הם צריכים לחיות במדינה במשך חמש שנים לפני הגשת בקשה לאזרחות. התהליך עשוי להיות מסובך וישתנה בהתאם למקום ממנו אתה מגיש בקשה ואיזה סוג אזרחות אתה מנסה להשיג. במאמר נדבר על קבלת אזרחות דרך נישואין.

קבלת אזרחות דרך נישואין – נקודות חשובות

אם אושרה לתושבות, המבקש מקבל מעמד מותנה למשך שנתיים לפני שהוא זכאי להגיש בקשה לאזרחות. ניתן להגיש בקשה לאזרחות כל עוד הם נשואים ומתגוררים בישראל כתושב קבע כדין לפחות 3 שנים (שנה אם נשוי לאזרח ישראלי). אזרחות היא מעמד של להיות חבר במדינה פוליטית ובדרך כלל נהנה מזכויות והגנות מסוימות. ניתן להשיגו באמצעות התאזרחות, לידה או נישואין. חלק מהמדינות מאפשרות אזרחות כפולה, כלומר אם אתה כבר אזרח של מדינה אחרת, אתה עדיין יכול לקבל אזרחות מהמדינה שבה אתה מתחתן על ידי נישואים לאזרח זכאי שם.

דברים שחשוב להבין בנושא

קבלת אזרחות באמצעות נישואין היא דרך שאנשים רבים עוברים. עם זאת, יש כמה דרישות שצריך לעמוד בהן כדי להיות זכאי לאזרחות. ישנן דרישות רבות למי שרוצה לקבל אזרחות באמצעות נישואין. הדרישה הראשונה היא שהיחיד צריך להיות נשוי לבן הזוג לפחות שלוש שנים. שנית, האדם צריך להתגורר במדינה לפחות שלוש שנים ומעולם לא הורשע בשום פשעים או הפרות הגירה. לפיכך קבלת אזרחות דרך נישואין זה דבר שצריך להתייעץ בעניינו עם עורך דין שתוכלו לסמוך עליו. כך תשיגו מענה הולם.

קראו על הסדרת מעמד >>>

Share this post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email